לחצו להתקשרות:

פציעות ספורט – גורמים ודרכי טיפול

פציעות ספורט הינן פציעות נפוצות אצל אנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית. פציעות מהסוג הזה עלולות להופיע גם אם האינטנסיביות בעיסוק בענף ספורט כל שהוא נמוכה יחסית.

אנשי המקצוע של המקור לרפואת כאב מתמחים בטיפול במגוון רחב של פציעות ספורט, בשיטות שונות ומגוונות. מדובר בדרכי טיפול מוכרות, וכאלה המוכרות פחות אבל התועלת שלהן מוכחת. אם יש לך פציעת ספורט, ואם התוצאות של הטיפולים שעברת הן חלקיות או לא קיימות, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנשי המקצוע של המקור לרפואת כאב יסייעו לך להתגבר על הכאב, תוך מתן דגש על הטיפול בגורמים לכאב ולא רק בסימפטומים. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ולעשות את הצעד הראשון להקלה בכאב ולבריאות.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

פציעות ספורט והגורמים להן

כל פציעת ספורט הינה בעלת מאפיינים ייחודיים. עם זאת, מומחים לדבר מצביעים על מספר גורמים כלליים, שהם משותפים לחלק ניכר מהפציעות כאמור.

הפעלה מאסיבית, חוזרת ונשנית, של איבר מסוים או קבוצת איברים בגוף: כל ענף ספורט עוסק לכאורה בתחום צר יחסית של פעילות ומתאפיין בסוגים ספציפיים של פציעות. סוג הפציעות המאפיין את העוסקים בריצה הוא פגיעות בברכיים ובגב התחתון. בכף הרגל או בקרסול. מי שעוסק בשחייה עלול לפתח דלקות כתפיים, כאבים בגב או בצוואר. הגורם העיקרי לכאבים הוא הפעלה מאסיבית של אברים מסוימים לאורך זמן.  דוגמה נוספת – רכיבה על אופניים. אחת הפגיעות השכיחות בעיסוק הזה הינה פגיעה בשורש כף היד, כתוצאה מהחזקה של הכידון בחוזקה לאורך זמן. רוכבי אופניים מפתחים לעיתים בעיות ברכיים ובעיות גב.

שימוש מוגזם ולא נכון באיברי גוף שונים: ספורטאים ברמות שונות עלולים להיפגע כתוצאה משימוש מוגזם או הפעלה לא נכונה של איברים שונים. ספורטאים בתחילת הדרך חשופים לפציעות קשות, כיון שטרם אימצו לעצמם הרגלי פעילות נכונים. אבל גם ספורטאים ותיקים ומנוסים עלולים להיפגע. זאת בגלל תנועה אחת לא נכונה, או לחילופין בגלל הערכה שגויה של הסיבולת בחלק גוף מסוים.

תאונות ספורט ותאונות עבודה: למרבה הצער, מי שעוסק בצורה מאסיבית בספורט כל שהוא או בעבודה שכוללת סיכונים עלול לחוות תאונות או פציעות ברמות קושי שונות. ככל שרמת הסיכון שענף ספורט מסוים גבוהה יותר, כך גדל לכאורה הסיכוי לתאונה. לעיתים מזומנות מדובר בפציעות שאינן דורשות התערבות כירורגית, אבל התוצאות שלהן מלוות את הספורטאי לאורך זמן.

פציעות ספורט – מניעה וטיפול.

הדבר הנכון ביותר הוא להימנע מפציעות, בעיקר כאלה שהייתכנות שלהן גבוהה. על מנת להימנע מפגיעות מיותרות, יש בראש וראשונה ללמוד כיצד להשתמש נכון בגוף. לשם כך יש להיעזר באנשי מקצוע, המכירים את התחום על בוריו. הקפדה על שחייה נכונה ורכיבה נכונה מונעת בדרך כלל פגיעות מיותרות ומתמשכות.

אם כבר אירעה פציעה, יש לטפל בה בצורה הטובה ביותר האפשרית. הרפואה המודרנית יודעת כיצד לטפל בפגיעות, כמו גם פציעות ספורט שונות. אבל מה שספורטאים רבים, חובבנים ומקצועיים באחד, אינם יודעים, הוא שיש דרכים לטפל גם בפגיעות שהרפואה הקונבנציונאלית טרם מצאה להם פתרון אופטימאלי.

עם הדרכים לטיפול בנושא פציעות ספורט ניתן למנות פיזיותרפיה, כירופרקטיקה או דיקור סיני ועוד. המאפיין העיקרי של רפואת כאב הינו התאמת הטיפול הנכון ביותר עבור המטופל, כזה שהתוצאות שלו תהיינה הטובות ביותר.

כאבים נוספים שעשויים לעניין אותך בהקשר זה

כאבים בגב
כאבים בגב
כאבים בצוואר
כאבים בצוואר
כאבים ברגליים
כאבים ברגליים
כאבים בכתפיים
כאבים בכתפיים
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק
כאבי ראש חזקים
כאבי ראש

אנשי המקצוע של המקור לרפואת כאב יסייעו לך לטפל בפגיעות או פציעות ספורט שונות, שהן תוצאה של פעילות ספורטיבית או מאמץ פיזי אחר. פציעות ופגיעות בגב, פציעות בצוואר או פגיעות ברגליים, פגיעות מפרקים וברכיים, כל אלה ימצאו מענה הולם על ידי אנשי המקצוע שלנו. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ולעשות את הצעד הראשון להקלה בכאב ולבריאות תקינה.