לחצו להתקשרות:

כאבים מפציעות בברכיים

ישנם גורמים רבים לכאבים בברך. בשורות הבאות נעסוק בנושא פציעות ברך והטיפול בהן. בין השאר נעסוק בנושא פציעה ברצועות, דלקת בגיד הפטלה, קרע במיניסקוס, (סחוס הנמצא בתוך מפרק הברך) והימצאות שברי סחוס בתוך מפרק הברך. כל אחת מהפציעות הללו בברך, עלולה לגרום כאבים עזים ולפגוע באיכות החיים של הסובלים ממנה.

אנשי המקצוע של המקור לקפואת כאב יסייעו לך בבדיקה ואבחון של פציעת הברך המציקה לך. בתום האבחון יקבע המומחה מטעמנו את סוג הטיפול שיש להעניק לך. בהמשך יטפל המומחה מטעמנו בברך שלך, עד להחלמה ומיגור הכאב. אם יש לך כאבים כתוצאה מפציעה או פגיעה בברך, הגעת למקום הנכון. כדאי להשאיר פרטים בהקדם, ונציג מטעמנו ייצור אתך קשר בהקדם. הנציג ילווה אותך לאורך כל הדרך עד לבחירת הטיפול המתאים והוצאה לפועל של תכנית הטיפולים.

ראו גם בהרחבה: כאבי ברכיים | אורטופד מומחה ברכיים

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

פציעות ברך – גורמים וסיבות

הסיבות העיקריות לפציעות ברך הן שחיקה של חלקים ממנה לאורך זמן מחד, או טראומה מצד שני, משמע פציעה משמעותית וחד פעמית. מאליו מובן כי לעיתים קרובות הגורם לפציעת ברך עשוי להיות שילוב בין טראומה לשחיקה.

שחיקת ברך: השחיקה עלולה להשפיע על חלקי הברך השונים, ביניהם המיניסקוס, הרצועות, גיד הפטלה ועוד. שחיקה כאמור נוצרת בעקבות מאמץ מרוכז לאורך זמן, משקל עודף או שימוש לא נכון בברך. גם מי שעוסקים בספורט בהתמדה ולאורך זמן, חשופים לטראומה או לשחיקת הברך לאורך זמן

טראומה: טראומה הינה אירוע חד פעמי, שניתן לזהות אותו בוודאות. טראומה עלולה לקרות כתוצאה ממאמץ יתר של הברך, אם בעקבות עיסוק בספורט ואם בעיסוקים אחרים הדורשים הליכה מרובה, הרמת משקלות כבדים ועוד.

כאמור, שילוב של טראומה ונזק מצטבר לברך איננו נדיר. במקרים רבים, ההשפעה של פציעה טראומטית מתעצמת, לאחר שברך שמאל או ברך ימין או חלקים ממנה היו כבר מזה זמן בתהליכי שחיקה. כך, שחיקת המיניסקוס המתרחשת לאורך זמן, תעצים ותגביר הן את האפקט והן את הכאב, כתוצאה מטראומה.

פציעת ברך – טיפולים אפשריים

פציעה בברך היא עניין כואב ומטריד. מעבר לקושי בהליכה, פציעה משמעותית בברך עלולה להפריע בצורה משמעותית למהלך החיים התקין. במקרים רבים, המשמעות של פציעה כזאת הינה פגיעה ביכולת ההשתכרות של הסובל ממנה. הנפגעים העיקריים הם עצמאיים, שגובה ההכנסה שלהם תלוי בעבודה. כמו כן עלולים להיפגע מי שעוסקים בספורט, או מי שהעיסוק שלו דורש עמידה מרובה.

החלק היותר משמח באמור לעיל הוא העובדה שיש מגוון רחב של טיפולים שעשויים להקל על הכאבים, ואפילו להשיב את התפקוד של הכרך לקדמותו (כמעט). להלן מספר טיפולים אפשריים לטיפולים בפציעה בברך והפגת הכאבים.

אופי הטיפול תלוי באופי הפציעה. לדוגמה, אם אירע קרע ברצועה הצולבת, האפשרות לניתוח לאיחוי הקרע תישקל ברצינות. זאת בעיקר אם מדובר בספורטאי, שברך תקינה הינה תנאי לחזרה שלו לפעילות.

במקרים אחרים, יישקלו פתרונות חלופיים: מנוחה, תזונה נכונה, פיזיותרפיה או פעילות שהמטרה שלה לחזק את השרירים מסביב לברך, מה שיחפה, אף כי לא בצורה מושלמת, על הבעיה בברך.

בנוסף, ניתן לשקול שיטות רפואה חלופיות. אחת השיטות לטיפול יעיל בפציעת ברך, הינה אפוס תרפיה. מדובר בשיטת טיפול חדשנית המשפרת את התפקוד של מפרקים כואבים. בשלב הראשון, מנסה המומחה לנושא להוריד את העומס מעל לברך, באמצעות התאמת אמצעים טכניים, כגון מדרסים ונעליים מיוחדות. בשלב הבא, מתבצע אימון ותרגול של השרירים מסיב לברך, על מנת שיגבירו את ההגנה על הברך וייקחו חלק בייצוב הברך ובשמירה עליה.

כאבים נוספים שעשויים לעניין אותך בהקשר זה

כאבי רגליים
כאבי רגליים - כללי
כאבים בברך ימין
כאב בברך ימין
כאבי רגליים בזמן מנוחה
כאבי רגליים במנוחה
כאבים בברך שמאל
כאבים בברך שמאל
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק
כאבי גב תחתון
כאבי גב תחתון

אם יש לך בעיות ברכיים כרוניות או אם אירעה לך פגיעה חזקה בברך, הגעת למקום הנכון. המומחים של המקור לרפואת כאב מסייעים למטופלים המעוניינים בכך בהתאמה של הפתרון המיטבי עבורם. פציעת ברך איננה בעיה שצריכה להטריד, וניתן לטפל בה. עם זאת, הזנחה של הבעיה עלולה להחמיר אותה.

כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר או באמצעות הטלפון. אנשי המקצוע מטעמנו יחזרו אליך בהתאם ויתאימו עבורך את הטיפול הטוב ביותר. ככל יצירת הקשר תתבצע מוקדם יותר, כך ייחסכו ממך כאבים ומגבלות המתלווים לפציעות ברכיים.