לחצו להתקשרות:

כאבים מפציעות בכף יד

כף היד היא אחד האיברים היותר פעילים בגוף האדם. הידיים משמשות אותנו לנשיאה והחזקה, לאכילה ולמגוון רחב של פעילויות. במהלך המאה העשרים נוסף לכף היד תפקיד חדש – כתיבה ובעיקר הקלדה. היום יותר מתמיד, פציעות בכף היד עלולות להפריע כמעט בכל פעילות אפשרית. עבור רבים, פציעה בכף היד פירושה גם פגיעה כלכלית קשה.

אנשי המקצוע של המקור לרפואת כאב מסייעים למי שסובלים מפציעות, דלקות וכאבים שונים בכף היד. אם יש לך כאבים מכל סוג שהוא בכף היד, שורש כף היד או באצבעות, אתר המקור לרפואת כאב הוא המקום בשבילך. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ולעשות את הצעד הראשון לקראת הקלה בכאבים ופתרון הבעיה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

אבחון פציעות בכף היד

פציעות בכף היד עלולות להיגרם לא רק בגלל טראומה קשה וחד פעמית. הפציעות הללו עלולות להיגרם גם בגלל התפתחויות רפואיות, המחלישות את השרירים המקיפים את כף היד ויוצרות קרעים בגידים המובילים מהשרירים לאצבעות.

קרעים בגידים

הגידים מחברים בין השרירים המכופפים את אצבעות כף היד לבין האצבעות. כיון שהגיד הוא חומר חי, קרעים קטנים בגידים עשויים להתאחות מעצמם. עם זאת, אם הקרע בגיד הוא גדול מדיי, שתי קצוות הגיד לא יתאחו. יתרה מכך, אם מעכבים את קירוב קצוות הגידים ה לזה, האיחוי עלול להפוך לבעייתי.

הטיפול במקרים כאלה הוא ניתוח, המחבר בין קצוות הגיד ומטפל גם בעצב הסמוך.

"אצבע ג'רזי": מדובר בפגיעה באצבע כתוצאה מניסיון לאחוז ולמשוך את בגדי היריב. הפציעה הזאת נפוצה בקרב מי שעוסקים באומנויות לחימה, הדורשות אחיזה כמתואר לעיל. בדרך כלל, האצבע שנפגעת הינה הקמיצה, אבל יש גם מקרים שונים.

גם כאן, הטיפול יהיה בדרך כלל ניתוחי. כמו במקרה דלעיל, הניתוח חייב להתבצע מהר ככל האפשר.

דלקות ופריקות בכף היד

תחת הסעיף הזה מאוגדים כמה וכמה בעיות: "שבר מתאגרף", שבר בגליל או שבר באגודל. בכל אחד מהשברים הללו ניתן טפל באמצעות ניתוח. עם זאת, יש מקרים שבהם מנוחה או קיבוע של החלק הפגוע עשויים להביא לתוצאות טובות.

ניתן להתייעץ עם הרופא המטפל. בנוסף, ניתן לפנות לטיפולים ברפואה משלימה, בעיקר במקרים שהמטופל מעוניין להימנע ככל האפשר מניתוח. עם הטיפולים האפשריים ניתן למנות דיקור סיני, טווי נא או אוסטיאופתיה, שזה סוג של עיסוי, המקל את הכאב ובו בזמן מטפל בגורמי הבעיה.

כאבים או נקע בפרק כף היד

פרק כף היד הוא אחד המקומות הרגישים. פגיעה בפרק כף היה עשויה לנבוע משימוש לא נכון בפרק כף היד. כמו כן, עבודה הדורשת שימוש אינטנסיבי בפרק כף היד עלולה לגרום לכאבים ואפילו לדלקות. אנשי מחשבים או אנשים העוסקים בעבודה פקידותית, עלולים ללקות בהם.

טיפולים: אחד הדברים העשויים לסייע בכאבים בפרק כף היד, הוא תרגול קבוע של המקום. מדובר בתרגילים הן לפני תחילת השימוש האינטנסיבי כף היד, והן לאחריו

סוגי טיפול אפשריים נוספים הם דיקור סיני, עיסויים, פיזיותרפיה או טיפול בגלי הלם.

כאבים נוספים שעשויים לעניין אותך בהקשר זה

כאבים בגב
כאבים בגב
כאבים בצוואר
כאבים בצוואר
כאבים ברגליים
כאבים ברגליים
כאבים בכתפיים
כאבים בכתפיים
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק
כאבי ראש חזקים
כאבי ראש

הבעיות המתוארות כאן הן חלק קטן מכלל הבעיות והכאבים המאפיינים את כף היד. אם יש לך כאבים בכף היד, זה הזמן לפנות אלינו ולתקן את הבעיה. כדאי ליצור קשר כבר כעת ונציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם. לאחר אבחון הבעיה, אם יש בכך צורך, נוכל להציע מגוון רחב של טיפולים איכותיים. פציעות בכף היד מטרידות ופוגעות מאד באיכות החיים, ויש לטפל בהן ללא דיחוי.