לחצו להתקשרות:

כאב מפציעת גב עם פריצה או בלט דיסק

פציעות בגב הן פגיעות במבנה ובתפקוד של חלקים שונים בגב. הימנעות מטיפול עלולה להפוך את הפגיעה בגב מזמנית וניתנת ליפול, לפגיעה כרונית ולעיתים בלתי ניתנת לריפוי. בשורות הבאות נעסוק בשתי בעיות אקוטיות – פריצת דיסק בגב ובלט דיסק.

אם יש לך בעיות או פציעות גב מכל סוג שהוא, המומחים של המקור לרפואת כאב יוכלו לסייע לך באבחון מדויק של הבעיה, מציאת פתרון הולם ויישום שלו. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ולעשות צעד חשוב לקראת הקלה משמעותית בכאבים וטיפול יסודי בפציעות גב, כמו גם כל פגיעה אחרת. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נחזור אליך בהקדם להמשך התהליך. ניתן למצוא מומחים איכותיים מטעמנו בכל רחבי הארץ.

ראו בהרחבה: פריצת דיסק | בלט דיסק

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

פציעות בגב עם פריצת דיסק

מבנה חוליות הגב שלנו מאפשר טווח רחב של תנועה מצד אחד, יחד עם הגנה מרבית על חוט השדרה, שהוא רכיב מרכזי ביכולת המוטורית של כל אחד מאיתנו. כל חוליה בגב עטופה בנוזל ג'לטיני המגן עליה. כמעט כל צמד חוליות מופרד על ידי דיסק בין חולייתי. הדיסק הזה הוא שמאפשר בעצם את הגמישות. עם זאת, דווקא המבנה הייחודי של הגב הופך אותו לכל כך בעייתי ורגיש. אחת הבעיות היותר מוכרות בתחום הרפואה, הינה הבעיה של פריצת דיסק.

פריצת דיסק מופיעה תוך כדי, או לאחר שנגרם נזק לדיסק הבין חולייתי. מדובר בזליגה של הגרעין הצמיגי המרכזי, שהוא למעשה הדיסק הבין חולייתי, אל מחוץ למקומו הטבעי. פריצת דיסק כאמור נפוצה מאד בקרב ספורטאים, או כאלה העובדים בעבודות הדורשות הרמת משאות כבדים או הפעלת מאמץ רב על הגב. כמו כן עלולים לסבול ממנה גם מי שעובדים בעבודה הכרוכה בישיבה לאורך זמן. פריצת הדיסק מלווה בכאבים עזים, עד כדי חוסר יכולת לנוע ולתפקד, אפילו באופן חלקי.

פגיעות בגב עם בלט דיסק

בלט דיסק מתאפיין בדיוק באותם המאפיינים שצוינו. ההבדל בין שתי הפציעות נובע מהעובדה שבלט הדיסק מותיר את הגרעין הצמיגי שהוזכר לעיל במקומו. זאת, למעט בליטה קלה של החומר כאמור כלפי חוץ. סלט דיסק עלול, בהעדר טיפול מתאים, להפוך בקלות לפריצת דיסק.

סימפטומים: פריצת דיסק או בלט דיסק, מלווים בדרך כלל בכאבים עזים. כמו כן, יכולת התנועה של מי שסובלים משתי הבעיות היא מוגבלת מאד. לרוב, גם תרופות הרגעה חזקות אינן מסייעות בהפחתת הכאב. וגם אם כן, ההרגעה הינה זמנית בלבד.

מעבר לכאבים, ייתן שניתן יהיה לאבחן סימפטומים אחרים. זאת בהתאם למיקום של הדיסק שנפרץ. דיסק בגב תחתון לדוגמא עלול להקרין על איברי הגוף התחתונים. ככל שהפריצה נמצאת במקום גבוה יותר, ההשפעה תעבור לגפיים העליונות ותשפיע גם על חלקים אחרים בגוף, כולל כאבי ראש חזקים או צוואר. (ראו גם פריצת דיסק בצוואר)

טיפולים  אפשריים

זריקת אפידורל: אחד הטיפולים שהפכו נפוצים בשנים האחרונות הינו מתן זריקת אפידורל, מכוונת כלפי המקום הפגוע. הזריקה מפחיתה את הכאב ומחזירה את המטופל לחיים רגילים. השפעת החומר אמנם מוגבלת בזמן, אבל הזמן הזה עדיף על לא כלום. לעיתים מזומנות נמנע הצורך בזריקה נוספת, כיון שעם הזמן חוזר הדיסק למקומו.

דיקור סיני: דיקור סיני פותח את נתיבי זרימת האנרגיה, ומאפשר החזרת הגוף למצבו הקודם. המטפל מחדיר לגוף סיכות המאפשרות לאנרגיה לזרום במסלולים הנכונים. הטיפול הזה מוענק למאות אלפי מטופלים לאורך השנים, ובהצלחה לא מבוטלת.

שחייה וטיפולים במים – הידרותרפיה: הידרותרפיה הינה טיפול המתבצע רובו ככולו בתוך מים. השהייה במים מפחיתה באופן אוטומטי את הכאב, ואיתו את הלחץ על החוליות ועל הדיסק שנפרץ או הבולט החוצה. כיון שהכאב פוחת, ניתן לבצע תנועות שונות וטיפולים אחרים, במטרה לנסות ולהחזיר את הדיסק למקומו הטבעי.

ניתוח: לרוב, ניתוח בעת פריצת דיסק הינו המוצא האחרון והלא מומלץ ביותר. ניתוח עשוי לכלול ניסיון להחזיר את הדיסק למקום, או סוג של קיבוע החוליות בצורה שתמנע את אפשרות התנועה שלהן. עם זאת, ניתוח כזה, אפילו אם הוא מצליח, יוצר מגבלת תנועה לא פשוטה למטופל.

כאבים נוספים שעשויים לעניין אותך בהקשר זה

פריצת דיסק בגב
פריצת דיסק
כאבי גב מקרינים
כאבי גב מקרינים
פריצת דיסק במותן
פריצת דיסק במותן
כאבים מפריצת דיסק צווארי
פריצת דיסק בצוואר
כאבי ברכיים
כאב מקרין לברכיים
כאבי גב בתקופת ההריון
כאבי גב בהריון

אם יש לך פריצת דיסק או פציעות בגב המציקות לך, המומחים של המקור לרפואת כאב יסייעו לך להפחית את הכאב ולהיפטר ממנו. כדאי ליצור קשר כבר כעת, ואנו נחזור אליך בהקדם. המומחים שלנו יסייעו באבחון נכון של הבעיה והתאמת הטיפול המיטבי עבורך. אנשי המקצוע של המקור לרפואת כאב פרושים בכל הארץ, ואנו נפנה אותך אל המומחים ואנשי המקצוע הקרובים לביתך. ניתן ליצור קשר בטלפון או באמצעות טופס יצירת קשר באתר שלנו בכל עת – גם כעת.