לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

עיסוי רפואי לכאבי פרקים

כאבי פרקים אלו כאבים אשר יכולים להופיע בכל אחד ממפרקי הגוף כמו בברכיים, בכתפיים, אגן ועוד. הכאבים אינם שייכים רק לאוכלוסיה המבוגרת וככל שהעולם המודרני מתפתח כך גיל הסובלים יורד וזאת בשל ארגונומיה שלא תמיד מותאמת למשתמשים וחוסר בתנועה.

כאבי מפרקים יכולים להיות תוצאה של פגיעה ישירה או של חוסר תנועה ובמקרים אלו לרוב נגלה כי באזור הכאב ישנה דלקת אשר לא מרפה ובלי להניע אותה הכאב לא יעבור. כאבי אלו ניתנים לטיפול באמצעות עיסוי רפואי מקצועי.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סיבות לכאבי פרקים

בעבר הלא רחוק, לפני שהמחשב תפס אצלנו שעות מרובות והידיים התחילו "לתקתק" על המסך, רוב כאבי המפרקים היו שייכים לאנשים מבוגרים מאד. היום, ההקלדה לאורך שעות, הטקסטים שאנו שולחים מהסמרטפון יחד עם העומס שאנו מביאים על עצמנו, גורמים לכך שגם צעירים ואף צעירים מאד סובלים מכאבי מפרקים. אחת הדרכים הטובות למנוע את הכאבים היא ביצוע תרגילים שונים מספר פעמים ביום. התרגול אינו ארוך ויכול להתבצע גם בישיבה על הכיסא בעבודה.

כאב באמצע הגב
כאב גב אמצעי
כאבים לאורך הגב
כאב גב מקרינים
כאבי ראש פסיכוסומטיים
כאבי ראש
כאבים המקרינים לצדי הגב
פריצת דיסק מותני
כאב בחלק האחורי של הברך
כאבי ברכיים
כאבי כתפיים ושכמות
כאב כתפיים ושכמות

תרגול המפרקים

על מנת להקל על כאבי המפרקים בחלקו העליון של הגוף;  כפות הידיים, המרפקים והכתפיים מומלץ לבצע שחרור מדי פעם של המפרקים על ידי השמטת הידיים מטה וניעור שלהן (ניתן לעשות זאת כל שעה מבלי שאיש ישים לב לכך). מומלץ לבצע "גלגולי כתפיים" קדימה ואחורה מספר פעמים ביום ולשחרר את מפרקי כף היד על ידי הנעה קדימה ואחורה ובמיוחד לפני הקלדה או בעת הקלדה ממושכת (נכון גם להקלדה על המחשב וגם בהתכתבות ממושכת במכשירי הסמרטפון).

תרגילים אשר יכולים לסייע לחלק התחתון של הגוף; אגן, ברכיים וקרסול יהיו מורכבים משחרור האזור וחיזוק. למשל נוכל לבצע ניעות אגן לצדדים או בסיבובים כדי להניע את האזור והאנרגיה התקועה ובמקביל נוכל גם לבצע תרגול של הברכיים בישיבה על כיסא על ידי הרמה והורדה איטית של הברכיים (ניתן לבצע כל פעם ברגל אחת, אין לנעול את הברכיים בסוף התנועה וכמובן שניתן לבצע גם תוך כדי יום עבודה). גם תוך כדי יום עבודה ניתן לשחרר את המפרקים ולבצע סיבובי קרסול לשני הצדדים וכל זה מבלי לפגוע ביום העבודה ויותר מכך, למנוע כאב ולעבוד טוב יותר.

מהו עיסוי רפואי

במידה ואתם סובלים מכאבי מפרקים כמו כאבים בכתפיים או ברגליים, מומלץ לטפל בהם בהקדם כיוון שהם פוגעים בכם מבחינה פיזית, מבחינת התפקוד ופוגעים במצב הרוח. אחת הדרכים לטפל בכאב היא דרך עיסוי רפואי. עיסוי רפואי מועבר על ידי מעסה מקצועי אשר מחזיק בתעודת מעסה רפואי (שלא כמו עיסוי שוודי), מעסה שעבר התמקצעות בתחום פגיעות ובעיות חמורות, התמקצעות אשר מאפשרת לו לטפל בכאבים במפרקים. התפקיד של המעסה הוא לבדוק את המקור לכאב ולאחר מכן לבחור את דרך הטיפול המתאימה ביותר למטופל.

לרוב, עיסוי רפואי לטיפול בכאבי פרקים יעשה שימוש בשמן בסיס כשהמטפל יתמקד באזורים הכואבים ויבצע שחרור שלו. למשל, אם המטופל סובל מכאבי ברכיים המעסה יתמקד באזור ומסביבו כשהמטרה היא לפזר דלקת אם זו קיימת, לעודד את השרירים מסביב לפעול ולשחרר את הכאב. עיסוי רפואי לטיפול בכאבי מפרקים יכול לפתור את הכאב בין אם הוא נובע מחבלה או אם הוא נובע משחיקה לאורך השנים. לאחר העיסוי המטופל ירגיש הקלה מידית ויוכל לפתח את אזורי המפרקים ולחזק את השרירים על ידי פעילות גופנית ותרגילי מפרקים.