לחצו להתקשרות:

כאבים בכתף קדמית

כאבים בכתף קדמית יכולים להפריע לחיי היום יום הן מבחינת הכאבים אשר הם מביאים והן מבחינת המגבלה הפיזית שהם מביאים איתם. לכן, ברגע שאנו מתחילים לחוש כאבים בכתף קדמית כדאי מאד שנתחיל לטפל בהם ולא למשוך אותם. אי- טיפול בכאבים עלול לגרום להחמרתם ולאי נוחות משמעותית בעתיד.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

גורמים לכאבי כתף קדמית

כאבי כתף יכולים להיות בשל פגיעה בעצמות, רצועות, כלי הדם או השרירים. הפגיעות יכולות להיות תוצאה של חבלה (כמו בפעילות לא מבוקרת בחדר הכושר) והן יכולות להיות תוצאה של חוסר איזון במקום. חוסר תנועתיות של האזור יחד עם ישיבה לא ארגונומית לאורך שעות יכולות להוביל לכאב בכתף הקדמית. גם פעילות קבועה ממושכת (כמו למשל סידור המדפים הגבוהים בסופר) עלולה להוביל לכאב.

כאבי שכמות המקרינים לאזור הראש
כאבים מקרינים לראש
כאבים חזקים בגב העליון
כאבי גב עליון
כאבים בכתפיים ובצוואר
כאבי כתפיים וצוואר
כאבים בצוואר ובאזור העורף
כאבי צוואר ועורף
כאבים של כתף קפואה
כתף קפואה
כאבים בכתף הקדמית
כאבי כתף קדמי

סימפטומים של הכאב

סימפטומים של כאב בכתף הקדמית כמו גם כאבים בכתף אחורית יכולים להיות של כאב נקודתי באזור, מגבלה של התנועה או כאבים אשר מגיעים אל הכתף. ישנם מצבים בהם כאבי הכתף מגיעים ממקורות אחרים בגוף כמו למשל מחלה ואז לרוב התחושה תהיה שהכאב בכתף הוא כאב נלווה לכאב הראשוני (במקרים אלו מומלץ גם להתייעץ עם רופא המשפחה ולערוך בדיקות למקור הכאב הראשוני).

דרכים למניעת הכאב

על מנת למנוע כאב בכתף קדמית מומלץ קודם כל לדאוג לסביבת עבודה ארגונומית ולהקפיד על טווח תנועות רחב וביצוע מתיחות מדי פעם. אנשים אשר במהלך עבודתם מבצעים פעולות קבועות (כמו למשל ריתוך נקודתי, סידור סחורה ועוד), חשוב שיבצעו מדי פעם מתיחות והנעה של הכתפיים בסיבובים כלפי פנים הגוף וכלפי חוץ.

טווינא – פיזיותרפיה סינית המשלבת בין תרגול של המטופל לבין עיסוי עמוק. הטיפול יעיל במיוחד כאשר יש צורך להניע את האזור והמטופל מרגיש גם מגבלה בתנועה שלא מאפשרת לו לשתף פעולה עם התנועה.

יוגה – יוגה היא התעמלות מרוכזת הנשענת על תורה של אלפי שנים. ביוגה ניתן לבצע תרגילים שמסייעים לגוף עצמו לשמור על יציבה נכונה ולפתור את הכאב לבד.

הידרותרפיה – תרגול פיזיותרפי אשר מתקיים בתוך בריכה מחוממת. המים החמימים עוזרים להפחית את תחושת ההתנגדות וכך להגדיל את טווח התנועה ולאפשר תרגול במינימום כאב.

מזותרפיה – לכאבי הכתף מתלווה לרוב גם דלקת. ברגע שהדלקת נעלמת גם הכאב נעלם ויכול להיפתר. במזותרפיה מזריקים לאזור הכואב חומרים אנטי- דלקתיים עם ויטמינים ומינרליים שיוצרים תגובה מידית של הפחתת הדלקת והכאב.

ניתוח – הסבירות שיהיה צורך בניתוח במקרים של כאבים בכתף קדמית הוא נמוך למדי, אך יכול לקרות. כאשר הסיבה לכאב היא פגיעה חמורה של האזור וכל טיפול אחר לא עוזר, יכול להיות שההמלצה תהיה על ניתוח ואז יש להתכונן לתקופת החלמה ממושכת.

כאבים בכתף קדמית יכולים להיפתר ללא תהליכים קיצוניים. כדי לדעת אלו טיפול מתאימים אנו, המקור למרפאות כאב, מציעים לכם לגלוש באתר, לקרוא מידע מהימן אודות הטיפולים השונים וליצור קשר עם מומחה בתחום. המומחים של המקור עומדים לרשותכם על מנת להקל עליכם לבחור את הטיפול הטוב ביותר עבורכם וכל זאת בהשארת פרטים באתר.