לחצו להתקשרות:

כאבים בקרסול

כאבים אורתופדיים שונים אשר מופיעים בגוף שלנו מופיעים לרוב רק בצד אחד שלו. כך גם כאבים בקרסול אשר מופיעים לרוב או ברגל שמאל או ברגל ימין. כאבים בקרסול הם כאבים שכיחים באופן יחסי והם פוגעים באורח החיים של אלו אשר סובלים מהם ויכולים להוביל למגבלה בתנועה או לכאוב בזמן עמידה על הרגליים..

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הסיבות לכאבי קרסול

כאבי קרסול יכולים להיות תוצאה של פציעות ובניהן מתיחה של גיד אכילס, קריעה, מתיחה של רצועות, נקע או שבר של המפרק. כל אלו הם מופיעים כתוצאה מפעילות לא נכונה או תאונה כמו גם סיבוב לא נכון של הקרסול. העמסה על הקרסול בעת פעילות ספורטיבית, העמסה לאחר תקופה ארוכה של חוסר פעילות וכן כתוצאה מרגישות באזור כמו גם גמישות יתר של המפרק.

כאבי רגליים
כאבי רגליים - כללי
כאבים בברך ימין
כאב בברך ימין
כאבי רגליים בזמן מנוחה
כאבי רגליים במנוחה
כאבים בברך שמאל
כאבים בברך שמאל
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק
כאבי גב תחתון
כאבי גב תחתון

סימפטומים של כאבי הקרסול

כאבי הקרסול יהיו לרוב תוצאה של פגיעה באזור ולכן הם לרוב ירגישו ברגע הפגיעה כמו דקירה חזקה. לאחר הפגיעה עצמה ויצירת הנזק הכאב בקרסול יישאר לרוב באזור הפגיעה, אך יכול להיות שהוא יהיה עמום יותר. במקרים של כאבים בקרסול בעקבות פציעה נראה לרוב נפיחות באזור ובמקרים של שבר או נקע יכול להיות גם שטף דם באזור.

מניעת כאבי קרסול

כאבים בקרסול הם לרוב תוצאה של פגיעה אשר מגיעה לאחר פעילות לא נכונה של הקרסול, ניוון והעמסה על האזור. תרגילים אשר יסייעו לנו להימנע מכאבים בקרסול או להקל על הכאב יתמקדו בחיזוק האזור כמו למשל ביצוע פלקס ופוינט של האזור בהדרגה שמטרה להרחיב את טווח התנועה ועמידה על רגל אחת, בהתחלה עם עזרה ולאט לאט בלעדיה.

עיסוי ממוקד – עיסוי הקרסול והאזור שלו יכול לסייע לפזר דלקת באזור וליצור גירוי לשרירים מסביב על מנת ליצור הנעת אנרגיה באזור וחיזוק שלו.

פלדנקרייז – כאבי קרסול הם תוצאה של אזור חלש או פעילות לא נכונה עליו. תרגול פלדנקרייז מאפשר לגוף לחזק את עצמו ומכאן גם את אזור הקרסול.

דיקור רפואי – דיקור בעזרת מחטים כשהדגש הוא האזור הפגוע והזרמת אנרגיה סביבו. הדיקור יעיל במיוחד באזור דלקתי כמפזר דלקת וכשיש צורך ליצור חיזוק באזור.

הידרותרפיה – ביצוע תרגילי פיזיותרפיה במים. המים מקלים על המעמסה של האזור ולכן מאפשרים להרחיב את טווח התנועה ובמינימום כאב.

ניתוח – במקרים של פגיעות קשות מאד באזור הקרסול יהיה צורך בביצוע ניתוח. לרוב, אופציה זו כלל לא נבחנת וניתן להיות רגועים שלרוב ניתן לטפל באזור ללא התערבויות כירורגיות.

כאבי קרסול יכולים לגרום לפגיעה בתנועה ומכאן גם לפגיעה באיכות החיים. עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן לטפל בכאב. באתר המקור למרפאות כאב ניתן לקבל מידע אובייקטיבי אודות טיפולים מקצועיים לכאבים בקרסול. כמו כן, עומדים לרשותכם מומחים בתחום ובכי שנוכל לסייע לכם ולהתאים את הטיפול הנכון, יש להשאיר פרטים באתר ומומחה יחזור אליכם להתייעצות.