לחצו להתקשרות:

כאבים בגיד אכילס

כאבים בגיד אכילס הם תופעה אשר השכיחות שלה בעולם המערבי גבוהה יחסית. הסיבות לכאבים משתנות כמובן בין אחד לשני והתוצאה היא קושי בהליכה, כאב בפעילות או לאחריה ולעתים מגבלה בתנועתיות האזור. הכאב משפיע במיוחד על אנשים העוסקים בספורט תחרותי ואינם מסוגלים לבצע פעולות כמו ניתור, כיפוף או מתיחה של כף הרגל.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הסיבות להיווצרות כאבי גיד אכילס

כאבים בגיד אכילס כמו כאבי קרסול יכולים להיות תוצאה של תופעות שונות ובהן דלקת של גיד האכילס, מתיחה או קריעה שלו. הגורמים העיקריים לפגיעה באזור האכילס יהיו תוצאה של עומס יתר, ניוון וחוסר פעילות גופנית, דלקות והפרעות אנדוקריניות וכמובן פגיעה נקודתית באזור שהיא לרוב תוצאה של תנועה לא נכונה.

כאבי רגליים
כאבי רגליים - כללי
כאבים בברך ימין
כאב בברך ימין
כאבי רגליים בזמן מנוחה
כאבי רגליים במנוחה
כאבים בברך שמאל
כאבים בברך שמאל
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק
כאבי גב תחתון
כאבי גב תחתון

כיצד מרגיש הכאב

כאב בגיד אכילס יופיע לרוב בצד אחד, אם כי לעתים בעת ניוון או עמידה ממושכת הכאב של הגיד יוכל להופיע בשני הצדדים. הכאבים יכולים להיות נקודתיים ובמיוחד לאחר פגיעה ישירה ירגישו כמו דקירה או שריפה והם יכולים להרגיש ככאב עמום באזור כאשר לרוב מתלווה לכאב מגבלה בתנועה. לעתים אזור האכילס יהיה נפוח או אדמומי.

כיצד ניתן למנוע את הופעת הכאבים

על מנת להימנע מכאבי אכילס יש לשמור שלא לנוון את האזור, כלומר לעסוק בפעילות גופנית. גם הליכה קבועה מספר פעמים בשבוע תהיה טובה ותמנע את הניוון של האזור. נוסף לכך, לפני התחלת פעילות גופנית מומלץ לבצע מתיחות ובמידה ואתם מתחילים לבצע את הפעילות הגופנית חשוב להתחיל בהדרגה ולא להתפתות להעמיס את מלוא היכולת על האזור.

דיקור סיני – יעיל במיוחד כאשר יש דלקת באזור. מצבים של חוסר תנועה יוצרים דלקת והדיקור במחטים עדינות על פי הרפואה הסינית יכול לשחרר את הדלקת ולפתור את הכאב מן היסוד.

כירופרקטיקה – יעילה מאד במקרים בהם כאב בגיד אכילס נובע מדלקת או תנועה לא נכונה של המפרק וכן במקרים בהם ישנו עומס רב על האזור. הטיפול יקל תוך מספר טיפולים ספורים ואף יעלים את הבעיה.

גלי הלם – גלים אשר נשלחים לאזור הפגוע. הטיפול יעיל במיוחד לכאבים בגיד אכילס אשר המקור שלהם הוא דלקת באזור כיוון שהגלים הנשלחים מפרקים את ההסתיידות אשר נוצרה באזור הפגוע וכך פותרים את הבעיה מן היסוד.

פיזיותרפיה – טיפול הכולל עיסוי של האזור, תרגול הדרגתי וביצוע מתיחות פסיביות על האזור הפגוע. הטיפול מביא להחלמה של האזור ושמירה עליו תמנע את הישנות הפגיעות בעתיד.

משכחי כאבים – משככי כאבים יינתנו במקביל לטיפולים נוספים או במקביל למנוחה ומתאים במיוחד אם אין פגיעות חמורות באזור אלא רק צורך ברגיעה והקלה על האזור.

כאבים בגיד אכילס יכולים להפריע לתפקוד היום יומי אך הם ברי טיפול. השאירו פרטים באתר המקור למרפאות כאב ומומחה בתחום יחזור אליכם להתייעצות.