לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
חשים כאבים חזקים בברך ימין? סיבות, תרגילים יעילים ושיטות טיפול יעילים נגד כאב חזק באזור ברך ימין
סובלים מכאבי ברכיים חזקים, להלן סיבות לכאב בברכיים, תרגילים ושיטות טיפול מומלצות להפגת כאבים חזקים במפרקי הברכיים לרבות ברך שמאל וברך ימין
סובלים מכאבי רגליים חזקים בזמן מנוחה או תוך כדי פעילות? להלן הסיבות הנפוצות, האבחונים כלים ודרכי טיפול מומלצים בכאבים נפוצים לאורך הרגליים, השוקיים, הברך ובאזור קרסול וכף הרגל
מרגישים כאבים חזקים בקרסולים או קרסול של רגל שמאל או רגל ימין? סיבות, תרגילים ושיטות טיפול יעילים בכאבי קרסוליים
כאבים בגיד אכילס תוך פעילות או בזמן מנוחה בשעות הבוקר או בלילה. שיטות טיפול כאב חזק באזור גיד אכילס. כיצד מרגיש הכאב בגיד אכילס וכיצד ניתן למנוע את הכאב
סובלים מכאבים ברגל ימין במנוחה או או פעילות? להלן סיבות, תרגילים ודרכי טיפול מומלצים למניעת כאב ברגל ימין. גורמים המובילים לכאב וכיצד בא הכאב לידי ביטוי
?מתלוננים על כאבים באזור העקב? על דורבן עקב וטיפולים מומלצים בכאבים באזור העקב וכף רגל. הגורמים לדורבן בעקב, וכיצד ניתן למנוע את הכאב מדורבן בכף הרגל

כאבים בברך שמאל

הברך שלנו סוחבת מעמסה רבה לאורך כל חיינו. הברך סוחבת כל מעמסה שאנו מטילים עליה ולא תמיד היא עומדת במשימה. כאבים של ברך שמאל הם כאבים שכיחים אשר פוגעים באיכות החיים וכאשר הם אינם מטופלים הם עלולים לגרום לא רק לסבל פיזי אלא גם להתשה, עייפות ודכדוך שמקורו בכאב.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הסיבות להיווצרות כאב ברך שמאל

המקור לכאב בברך יכול להיות פגיעה במפרק, בשרירים שמסביבו, בכלי הדם או ברצועות אשר אחראיות להחזיק את האזור. כל אלו יכולים להיפגע בשל מעמסה רבה על האזור, עודף משקל, פעילות לא נכונה (כמו תאונות ספורט) וניוון האזור.

כאבים בכפות הרגליים
כאב בכפות רגליים
טיפול בכאבי רגליים
כאבי רגליים
טיפול בכאבי ברכיים
כאבי ברכיים
כאבים בקרסול
כאבים בקרסול
כאב גב המקרין לרגל
כאב מקרין לרגל
טיפול בדורבן עקב
דורבן עקב

אנשים סובלים מכאבי ברכיים במהלך מנוחה ובזמן מאמץ והדבר עלול לפגוע בכל שגרת חייהם. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות, החל מתהליך ניווני שנובע ממחלה תורשתית או גיל, ועד לחבלות שנגרמו מתאונת דרכים, נפילות מאופנים ועוד. כאבי ברכיים משבשים את שגרת יומם של אנשים ומפריעים להם להתרכז בזמן האימון שלהם, בעת מנוחה ובעבודה.

כאבי ברכיים במנוחה – כאבי ברכיים במנוחה מאפיינות בעיות כרוניות כגון תהליכים ניווניים בגוף, דלקת בברך או בעיה שהתרחשה לאחר חבלה. לכן יש אנשים הסובלים מכאבי ברכיים במנוחה, אף אם אינם עושים כלל מאמץ גופני. יש תופעות שונות בגוף העלולות להשפיע על כאבי ברכיים במנוחה, למשל בעיות ניווניות בשלד. אלה מקרינות למקומות שונים בגוף, כולל כאבי צוואר, כאבי גב או כאבי ברכיים. אף תהליכים דלקתיים במקומות שונים בגוף עלולים ליצור כאבי ברכיים בישיבה או כאבי ברכיים במהלך שינה. כאב בברכיים במנוחה הוא תופעה שמאפיינת ספורטאים מקצועיים או ספורטאים שנוהגים לרוץ לשם הכושר. אנשים שרצים מרחקים ארוכים במיוחד על אספלט, סובלים מכאב בברכיים במנוחה.

תופעות כגון שחיקה בסחוס של הברכיים, תהליכים ניווניים או חבלות שונות עלולות לבוא לידי ביטוי בכאבים בברכיים בלילה ואף כאבים בברכיים בזמן ישיבה.

כאבי ברכיים במאמץ – יש אנשים שכאבי הברכיים שלהם מופיעים רק בזמן מאמץ או לאחר מאמץ. למשל אנשים שיוצאים לטיולים רגליים הכרוכים בטיפוסים תלולים או בירידות תלולות, עלולים לסבול מכאבי ברכיים במאמץ. כאבי ברכיים בהליכה או אחרי הליכה אופייניים למי שסובל מתהליך ניווני בברכיים או למי שסבל מחבלה בעבר כגון תאונה או נפילה. תופעה ידועה ומטרידה במיוחד היא כאבי ברכיים בריצה, שכן אנשים שרצים מתקשים להתרכז בריצה עצמה שכן הכאב מפריע ומשבש את שגרת האימון. כאבי ברכיים לאחר ריצה או אחרי ריצה אופייניים למי שרץ למרחקים ארוכים והתאמן לאורך שנים. אנשים מתלוננים כי אחרי אימון מופיעים להם כאבי ברכיים, אף אם הקפידו לעשות חימום כנדרש.

סימפטומים של כאבי ברך שמאל

לרוב, כאבים בברכיים יופיעו בצד אחד או באופן מוחשי יותר בצד אחד. כאב בברך שמאל יכול להרגיש ממוקד כמו דקירה, עמום אשר מתלווה לו תחושת נימול וכן במקרים של פגיעות יכולה להופיע באזור גם נפיחות או אדמומיות. הסימפטומים כמובן משתנים בהתאם למקור הכאב ולכן יש לטפל בכל סוג של כאב.

תרגילים למניעת כאבים בברך

תרגול וחיזוק של הברכיים יכול להועיל ולמנוע את הכאבים. תרגיל יעיל לחיזוק ברך שמאל יתבצע בעמידה כאשר רגל ימין תישאר ישרה על הרצפה ואילו רגל שמאל תתרומם בכפיפה לכדי 90 מעלות ולאחר מכן יהיה ליישר את הרגל. על התרגיל יש לחזור מספר פעמים ולאחר מכן מומלץ לבצע אותו גם עבור חיזוק ברך ימין.

פלדנקרייז – תרגול של הגוף וחיזוק שלו בהדרגה ולפי יכולות המבצע. התרגול מוביל להקלה בכאב, חיזוק האזור ומניעת חזרתו.

כירופרקטיקה – ביצוע הרחבה של התנועה, שחרור של האזור ופתרון של מקור הכאב. הכירופרקט מבצע עיסוי ותנועות על המטופל ומביא להיעלמות הבעיה.

טיפול תזונתי – בהתאם לבדיקות דם שעובר המטופל מזהה המטפל חוסרים בגוף וכן ייתן הנחיות לירידה במשקל. מצבים כמו חוסר בגלוקוזמין יכול להוביל לשחיקה של הברך והטיפול התזונתי יתמקד באיזון הגוף והמשקל כדי להקל על המעמסה של המקום.

הידרותרפיה – ביצוע תרגילים מעולם הפיזיותרפיה אך בתוך בריכה מחוממת אשר מיועדת לתרגול. התרגול מוביל לחיזוק אזור הברך, הרחבת התנועה והיעלמות הכאב.

ניתוח – במקרים של שחיקת המפרק או בריחת מיניסקוס יכולה להיות המלצה לבצע ניתוח באזור. את הניתוח מומלץ לבצע רק במידה וכל שאר שיטות הטיפול לא עבדו.

כאבי הברכיים פוגעים בחיי היום יום שלך? אל תשלים עם המצב. השאר את פרטייך באתר ומומחה יחזור אלייך להתאמת הטיפול הטוב ביותר עבורך.