לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
סובלים מכאבי ברכיים חזקים, להלן סיבות לכאב בברכיים, תרגילים ושיטות טיפול מומלצות להפגת כאבים חזקים במפרקי הברכיים לרבות ברך שמאל וברך ימין
מתלוננים על כאבי רגליים בזמן פעילות? על כאבים ברגליים בעקבות עמידה ממושכת, ריצה, הליכה או אחרי אימון, סיבות לכאבי רגליים לאחר הליכה, כיצד תמנעו את הכאב
סובלים מכאבי רגליים בזמן מנוחה? סיבות, תרגילים וטיפולים מומלצים נגד כאבים ברגליים בזמן מנוחה / שכיבה או שינה
כאבים בגיד אכילס תוך פעילות או בזמן מנוחה בשעות הבוקר או בלילה. שיטות טיפול כאב חזק באזור גיד אכילס. כיצד מרגיש הכאב בגיד אכילס וכיצד ניתן למנוע את הכאב
מרגישים כאבים חזקים בקרסולים או קרסול של רגל שמאל או רגל ימין? סיבות, תרגילים ושיטות טיפול יעילים בכאבי קרסוליים
סובלים מכאבים ברגל שמאל? להלן הסיבות, התרגילים ודרכי טיפול מומלצים למניעת כאב ברגל שמאל דרך מרפאת כאב מתאימה הממוקמת באזור מגוריכם.
מתלוננים על כאב בגב תחתון? טיפולים אפשריים ומטפלים מומלצים בכאבי גב תחתון להפגת כאבים חזקים באזור הגב התחתון דרך מרפאות כאב ומטפלים מומלצים ללא המתנה

כאבים בברך ימין

התלונה על כאבי ברכיים היא תלונה נפוצה הן אצל גברים והן אצל נשים. המקורות לכאבים יכולים להיות שונים בין אחד לשני כשהמשותף לכל אלו שבאים לתלונה על הכאב הוא הקושי לתפקד ביום יום. כאבי הברכיים מופיעים לרוב בצד אחד וזאת כיוון שהגוף שלנו לא מתנהל באופן סימטרי. לכן, אנשים רבים מגיעים עם תלונות על כאבים בברך ימין, כאבים אשר מונעים מהם לתפקד כראוי ביום יום.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

גורמים המובילים לכאבים בברך ימין

הגוף שלנו אינו סימטרי ולרוב כאבי הברכיים יופיעו בצד אחד או שצד אחד יהיה כואב באופן משמעותי יותר מהצד השני. הכאבים יכולים להופיע בעקבות שחיקה של מפרק הברך וכן בעקבות חבלה מקומית, זיהום או דלקת מקומית. הגורמים השונים יכולים להיות תוצאה של משקל עודף, פעילות לא נכונה או חוסר בפעילות גופנית ומחסור בויטמינים או מינרלים. כאבי הברכיים יכולים להתבטא במגבלה בתנועה עד כדי קושי משמעותי בביצוע פעולות בסיסיות ביום יום כמו מעבר מישיבה לעמידה והליכה.

כאבים בכפות הרגליים
כאב בכפות רגליים
טיפול בכאבי רגליים
כאבי רגליים
טיפול בכאבי ברכיים
כאבי ברכיים
כאבים בקרסול
כאבים בקרסול
כאב גב המקרין לרגל
כאב מקרין לרגל
טיפול בדורבן עקב
דורבן עקב

כאבי ברכיים במנוחה – כאבי ברכיים במנוחה מאפיינות בעיות כרוניות כגון תהליכים ניווניים בגוף, דלקת בברך או בעיה שהתרחשה לאחר חבלה. לכן יש אנשים הסובלים מכאבי ברכיים במנוחה, אף אם אינם עושים כלל מאמץ גופני. יש תופעות שונות בגוף העלולות להשפיע על כאבי ברכיים במנוחה, למשל בעיות ניווניות בשלד. אלה מקרינות למקומות שונים בגוף, כולל כאבי צוואר, כאבי גב או כאבי ברכיים. אף תהליכים דלקתיים במקומות שונים בגוף עלולים ליצור כאבי ברכיים בישיבה או כאבי ברכיים במהלך שינה. כאב בברכיים במנוחה הוא תופעה שמאפיינת ספורטאים מקצועיים או ספורטאים שנוהגים לרוץ לשם הכושר. אנשים שרצים מרחקים ארוכים במיוחד על אספלט, סובלים מכאב בברכיים במנוחה.

תופעות כגון שחיקה בסחוס של הברכיים, תהליכים ניווניים או חבלות שונות עלולות לבוא לידי ביטוי בכאבים בברכיים בלילה ואף כאבים בברכיים בזמן ישיבה.

כאבי ברכיים במאמץ – יש אנשים שכאבי הברכיים שלהם מופיעים רק בזמן מאמץ או לאחר מאמץ. למשל אנשים שיוצאים לטיולים רגליים הכרוכים בטיפוסים תלולים או בירידות תלולות, עלולים לסבול מכאבי ברכיים במאמץ. כאבי ברכיים בהליכה או אחרי הליכה אופייניים למי שסובל מתהליך ניווני בברכיים או למי שסבל מחבלה בעבר כגון תאונה או נפילה. תופעה ידועה ומטרידה במיוחד היא כאבי ברכיים בריצה, שכן אנשים שרצים מתקשים להתרכז בריצה עצמה שכן הכאב מפריע ומשבש את שגרת האימון. כאבי ברכיים לאחר ריצה או אחרי ריצה אופייניים למי שרץ למרחקים ארוכים והתאמן לאורך שנים. אנשים מתלוננים כי אחרי אימון מופיעים להם כאבי ברכיים, אף אם הקפידו לעשות חימום כנדרש.

סימפטומים של כאבים בברך ימין

כאבים בברך ימין יכולים להופיע בצורות שונות. הברך יכולה להיות נפוחה או אדומה, יכולה להיות מגבלה בתנועה של הברך וכן הכאב יכול להופיע בקדמת הברך או בחלקה האחורי. הכאב יכול לנוע בין תחושת אי נעימות ועד למגבלה משמעותית ביכולת התנועה.

תרגילים למניעת כאבי ברכיים

כאבי ברכיים יכולים לחלוף או להימנע באמצעות ביצוע תרגילים יום יומיים בבית. תרגיל אשר מיועד לטיפול בכאבים בברך ימין יתחיל כששתי הרגליים צמודות זה לזה. על רגל ימין להישאר במקום ואת רגל שמאל יש להעביר קדימה כשהעקב נוגע ברצפה ואחורה כשקצוות האצבעות נוגעות ברצפה. בכל זמן התרגול, על רגל ימין להישאר ישרה בעת התרגול.

דיקור סיני – דיקור על ידי מחטים קטנות יתבצע לאחר אבחון אשר תפקידו לקבוע את מקור הכאב. בהתאם לאבחון יוחלט על אזור הדיקור.

תרגול בשיטת אלכסנדר – טיפול דרך תרגול שמהותו ללמד את האדם עצמו להתייצב תוך יצירת איזון בגוף. התרגול מפחית את הכאב ויכול למנוע כאבים שמקורם ביציבה לא נכונה ופעילות שפוגעת בגוף.

נטורופתיה – משקל עודף הוא אחד הגורמים לכאבים בברך ימין. הנטורופתיה תבצע אבחון של התזונה כולל בדיקת מדדים כמו מחסור בויטמינים או מינרלים. בהתאם לנתונים השונים יינתן למטופל תפריט מתאים לתזונה בריאה ומאוזנת.

זריקה היאלורנית – הזרקת חומר אשר נקרא חומצה היאלורנית אל מפרק הברך. החומצה משמשת כחומר סיכה והיא יכולה לחקות את הפעולה של הנוזל הסינוביאלי ולהביא לשיקום האזור. הטיפול יכול להסתיים בהזרקה חד פעמית ואחוזי ההצלחה גדולים יותר אצל מטופלים צעירים.

ניתוח החלפת מפרק הברך – ניתוח להחלפת המפרק נעשה בדרכים שונות כאשר זוהי תהיה האופציה האחרונה שיש לבחור בה לאחר שכל הניסיונות לטיפול לא צלחו.

 כאבי ברכיים יכולים להיות משמעותיים ולפגוע ביכולת לבצע אפילו פעילויות בסיסיות. לכן, אין להשלים עם הכאב. לקבלת המלצות על הטיפול הנכון ביותר עבורך ניתן להשאיר פרטים באתר ומומחה בתחום יחזור אלייך.