לחצו להתקשרות:

כאבי רגליים במחזור או לאחר ביוץ

כמעט כל אישה בגיל הפריון חשה בכאבים מדי פעם בזמן המחזור. הכאבים יכולים להופיע בצורות שונות ואין להם דפוס קבוע. אחד מסוגי הכאבים אשר יכול להופיע הוא כאבי רגליים במחזור או כאבי רגליים אחריי ביוץ. הכאבים אשר מופיעים בזמן המחזור עלולים לפגוע בתפקוד היום יומי וכשהם מופיעים כל חודש מחדש, הם פוגעים גם באיכות החיים.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מדוע מופיעים הכאבים במחזור

גוף האישה עובר שינויים במהלך החודש כאשר שינויים הורמונליים יכולים להוביל לכאבים שונים ובניהם כאבים ברגליים. הכאבים לרוב יהיו תוצאה של שינוי רמת האסטרוגן והפרוגסטרון, אך לעתים הם יהיו תוצאה של מבנה או מיקום הרחם שיוצר התגברות של הכאב. כמו כן, מצבים של מתח או לחץ יכולים גם הם להשפיע על הכאב ולגרום לו להופיע או להחמיר.

כאבים חזקים בגב
כאבי גב
כאבים בגב תחתון
כאבי גב תחתון
כאבים בגב עליון
כאבי גב עליון
כאבים באמצע הגב
כאבי גב אמצעי
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק
כאבים בהריון
כאבי גב בהריון

סימפטומים הנלווים לכאב

כאבי רגליים בזמן מחזור או כאבי רגליים לאחר הביוץ יכולים להופיע בצורות שונות ומגוונות. הכאבים יכול להופיע לכל אורך המחזור או רק בחלק מהזמן והוא יכול להיות עמום או חד. המשותף לכל  סוגי הכאבים הוא ההופעה שלהם בעת מחזור או לאחר הביוץ באופן קבוע (כלומר שחודש אחר חודש מופיע כאב באופן שתואם את תקופת המחזור החודשי).

כיצד תוכלו לסייע להפחתת הכאב

על מנת להפחית את כאבי הרגליים בזמן המחזור, מומלץ דבר ראשון להימנע מהליכה על עקבים בתקופה זו וכן לבצע תרגילים אשר קשורים גם בהרמת הרגליים והנעת האנרגיה. בשכיבה על הגב מספיק יהיה להרים את הרגליים מעלה ולדאוג לזרימת הדם. אין צורך להפעיל מאמצים נוספים בתקופה זו.

נטורופתיה – תזונה נכונה יכולה לאזן את ההורמונים בעת הביוץ או המחזור. לאחר אבחון התזונה והבעיות המופיעות יינתנו המלצות תזונה שיאזנו את המצב ההורמונלי ומכאן גם יעלימו את כאבי הרגליים.

פלדנקרייז – תרגילים לחיזוק היכולות של הגוף. את הפלדנקרייז מומלץ להתחיל לא בזמן הכאב עצמו אלא כאשר הגוף רגוע.

רייקי – טיפול אנרגטי אשר אינו כולל מגע ישיר על הגוף. הטיפול נעים ולרוב יורגש חימום באזור עליו שמים דגש. רייקי ניתן לבצע באמצעות מטפל מוסמך או בטיפול עצמי למי שעבר קורס מתאים לכך.

שיאצו – עיסוי המתבצע כשהמטופלת על המזרן ועם בגדים כשהוא עובר על נקודות האקופנטורה. השיאצו יכול להביא לאיזון הורמונלי ובכך לפתור את הכאבים הנוכחיים וכאבים בעתיד.

אקופנטורה – דיקור באמצעות מחטים דקות בנקודות אשר נקבעו על פי הרפואה הסינית. הדיקור מזרים את האנרגיה ויכול להביא לאיזון הורמונלי ובכך לא רק לטפל בכאב בזמן ההופעה שלו אלא גם במקור שלו.

כיצד נוכל לסייע?

במידה ואת סובלת מכאבים ברגליים בזמן מחזור או בעת הביוץ, ניתן להקל על הכאב. המקור למרפאות כאב שם לעצמו מטרה להביא אלייך את כל המידע האובייקטיבי בתחום הטיפול וכמו כן הוא מעמיד מומחים בתחום אשר ישמחו לענות על שאלותייך לאחר השארת פרטים אישיים באתר.