לחצו להתקשרות:

כאבי רגליים אצל ילדים

הילדות זו תקופה פעילה מאד אשר עשירה בתנועה ובתהליכי למידה. על אף שהילדים נראים עמידים בפני פגיעות שונות, גם הם לפעמים חשים כאבים. כאבי רגליים אצל ילדים הם לא מצב נדיר וכשהם מופיעים הם מפריעים ופוגעים ביכולת של הילדים לתפקד על פי הנדרש ואפילו להשתתף פעילויות חברתיות.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הגורמים לכאבי רגליים

כאבי רגליים אצל ילדים יכולים להופיע מסיבות שונות כאשר אחת מהסיבות היא כאבי גדילה. אצל 10-35 אחוז מהילדים והילדות יופיעו כאבים בעת הגדילה כשלא ברור לגמרי מדוע חלק מהילדים חווים אותם וחלקם לא. המשותף לכל הילדים אשר חווים את הכאב הוא ההפרעה המשמעותית לחיים וליכולת התפקוד, מה שעלול להוביל גם לפגיעה בלימודים ובכישורים החברתיים.

כאבים חזקים בגב
כאבי גב
כאבים בגב תחתון
כאבי גב תחתון
כאבים בגב עליון
כאבי גב עליון
כאבים באמצע הגב
כאבי גב אמצעי
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק
כאבים בהריון
כאבי גב בהריון

תלונות שעשויות להופיע

כאבי רגליים בילדים יכולים להיות ממקורות שונים ולכן התלונות גם הן יכולות להיות שונות. כאשר הילדים חווים פגיעה ברגליים, התלונות יהיו על כאב ממוקד. כאשר הכאבים נובעים מכאבי גדילה הילדים יכולים להתלונן על כאבים לכל אורך הרגל, כאבים לא ממוקדים וכאבים שמופיעים לרוב בשעות הערב והלילה.

תרגילים למניעת כאבי רגליים

כיוון שכאבי רגליים כתוצאה מגדילה מופיעים בעיקר בשעות הערב, מומלץ להמעיט בפעילות גופנית בשעות המאוחרות. עם זאת, מומלץ לבצע פעילות מחזקת של השרירים בשעות אחר הצהריים. תרגילים כמו קפיצה על חבל או גומי, משחקי ספורט עם חברים או תרגול מעולם היוגה יוכלו לסייע להפחית את הכאב שמופיע בערב.

צמחי באך – כיוון שהכאב המופיע יכול להפריע גם על איכות השינה, התאמה של צמחי באך יכולה להרגיע את הילדים ולהוביל לשינה טובה יותר, כזו שתוביל להפחתת הכאב.

אקופונקטורה – דיקור סיני אשר מתבצע על פי מפת הרפואה הסינית. הדיקור כמעט ואינו מורגש ויש לבצע אותו אצל מטפל המומחה בילדים.

עיסוי רפואי – את העיסוי ניתן לבצע כהורים לילדים לאחר למידת התחום או אצל מעסה מקצועי. העיסוי מרגיע את הלחץ שעל הרגליים ומאפשר את מנוחתן בשעות הערב והלילה.

יוגה – תרגול יוגה מאפשר למתוח את הגוף, לעבוד על השרירים ולסייע לשחרר למוח לשחרר הורמונים אשר יפחיתו את הכאב (כמובן, חומרים אלו הם טבעיים ולא יפריעו להליך הגדילה אלא יתמכו בו).

מתן משככי כאבים – כאשר הכאב חזק והילדים מתעוררים ממנו בלילה, ניתן לתת משכחי כאבים כאשר מומלץ שלא לתת מעבר למספר ימים ללא הנחייה של רופא.

ילדים אשר סובלים מכאבי רגליים פשוט סובלים. על ההורים להקל עליהם בכל דרך אפשרית. כדי להתאים את דרך הטיפול הטובה ביותר לילדך ניתן להשאיר את הפרטים באתר המקור למרפאות כאב ומומחה בתחום ייצור אתכם קשר.