לחצו להתקשרות:

כאב ברגל ימין והטיפול המומלץ

הרגליים סוחבות אותנו לאורך כל היום. הן אחראיות על התנועה שלנו, נושאות משקל והן יכולות עם הזמן גם לכאוב. ישנם כאבים שונים של הרגליים כשלעתים מופיע רק כאבים ברגל ימין. כאבים ברגל ימין יכולים להביא לקושי בתפקוד היום יומי, חוסר יכולת לדרוך על הרגל וכמובן סבל שמקורו בכאב. (ראה גם: כאב ברגליים).

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מה גורם לכאב ברגל ימין

כאב ברגל ימין או כאב ברגל שמאל יהיה לרוב תוצאה של פגיעה מקומית או ממקור עצבי. ברגע שרגל ימין נפגעה או נחבלה, יורגש כמובן כאב נקודתי במקום, אך ברגע שהכאב אינו תוצאה של חבלה יש לבחון את המקור ולרוב הוא יהיה עצבי. הגורם לכאב יכול להיות פריצת או בליטת דיסק וההקרנה של הכאב יכולה להופיע לכל אורך הרגל.

כאבים חזקים בגב
כאבי גב
כאבים בגב תחתון
כאבי גב תחתון
כאבים בגב עליון
כאבי גב עליון
כאבים באמצע הגב
כאבי גב אמצעי
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק
כאבים בהריון
כאבי גב בהריון

כיצד בא הכאב לידי ביטוי

כאב ברגל ימין למעלה או למטה יכול להגיע גם ממקור עצבי ואז להימשך לאורך חלק מהרגל (כשהכאב לפעמים מרגיש גם כמו נימול קבוע). הכאב יכול להיות נקודתי ומרגיש כמו דקירה או שריפה והוא יכול להיות מפושט. הכאב יכול להשתנות גם בהתאם למנח הגוף וחשוב לבחון במקרה זה מהו המקור שלו.

תרגילים למניעת כאבים ברגל ימין

אלא אם מדובר בחבלה, לרוב מקור הכאב ברגל ימין יהיה עצבי וממקור של עמוד השדרה. לכן, מומלץ לבצע תרגילים אשר משפיעים על העצב וההולכה כמו למשל תרגילי מתיחות. תרגיל לדוגמה- בישיבה זקופה על המזרן יש למתוח את שתי הרגליים ואז לכופף רגל אחת מעבר לשנייה. את המרפק הנגדי יש להניח לאורך הרגל המכופפת ולבצע התמתחות המזכירה בורג. את התרגיל יש לבצע לשני הצדדים.

אקופנטורה – שיטת דיקור המבוססת על הרפואה הסינית. דרך דקירה באמצעות מחטים בנקודות על פי מפת הרפואה הסינית מטפלים בכאב ובמקור שלו.

כירופרקטיקה – טיפול במבנה עמוד השדרה. מתאים במיוחד במקרים של כאב שמקורו בפגיעה עצבית בגב כמו גם פריצת דיסק.

עיסוי – עיסוי כמו עיסוי שוודי או עיסוי רקמות עמוק יכול לסייע להפחית את הכאב, לשחרר את הרגליים, להקל על ההליכה ובמקרים בהם הכאב מקורו בגב, העיסוי משחרר את הדלקת ופותר את הבעיה מהמקור.

משכחי כאבים – משכחי כאבים יכולים להפחית את הכאב ולאפשר לבצע טיפולים שונים שיגיעו למקור הבעיה.

ניתוח – במקרים חמורים של כאב אשר המקור שלו הוא פריצת דיסק חמורה, יכול להיות שרק ניתוח יוכל לסייע והחלטה זו תינתן על ידי רופא מומחה.

כאבים ברגל ימין יכולים להיות כאבים חזקים מאד אשר פוגעים באיכות החיים ואין כל סיבה לסבול מהם. המקור למרפאות כאב נועד לאפשר לך למצוא את הטיפול המתאים ביותר לכאב שלך, השאר את פרטייך באתר ומומחה בתחום ייצור איתך קשר.