לחצו להתקשרות:

כאבי צוואר ושכמות חזקים

כאבי צוואר ושכמות הם כאבים נפוצים כאשר המקור הוא לרוב החיים המודרניים והישיבה הממושכת מול מסכים ומחשב. נוסף לפעילויות הסטטיות גם לחץ ומתח אשר משפיעים על הכאבים והופכים אותם למקשים על התפקוד היום יומי. כאבי צוואר ושכמות יכולים לפגוע בתפקוד שלנו, להקשות על החשיבה וכן להביא לאבדן ימי מחלה בשל קושי בתפקוד.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

כאב בצוואר ובשכמות

שני הגורמים המובילים לכאבים בצוואר ושכמות אלו לחץ וארגונומיה לא נכונה. הכאבים יכולים כמובן להיות גם תוצאה של פגיעה או חבלה פיזית, אך לרוב הם יהיו תוצאה של לחץ ומתח אשר משפיעים על אזור הצוואר והשכמות וכן פעילות לא נכונה מבחינה פיזית. חוסר בתנועה לצד ישיבה ממושכת מול מחשב כשהסביבה לא מתאימה לתמיכה בשכמות תוביל לכאבי צוואר ושכמות. כל הגורמים יכולים להביא גם לדלקת באזור הכאב ועד שהיא לא חולפת הכאב לא יחלוף.

כאבים בכתף הקדמית
כאבי כתף קדמי
כאב גב עליון מקרין
כאבי גב עליון
כאבים בכתפיים ובאזור הצוואר
כאבי צוואר ושכמות
כאבים בכתפיים ובשכמות
כאבי כתפיים ושכמות
כאב בחלק הגב העליון
כאבי גב עליון
בלט של דיסק בגב
בלט דיסק

סימפטומים של הכאב

כאב חזק בצוואר ושכמות ירגיש לרוב ככאב מופשט. הכאבים יכולים לחוש כשריפה לאורך השכמות והצוואר או כנימול. לרוב, הכאבים לא יהיו סימטריים לחלוטין ויופיעו בעוצמה רבה יותר בצד אחד. נוסף לכך, לעתים יתווספו לכאבים גם קשיי תנועה או מגבלה.

תרגילים למניעת הכאב

תרגילים המחזקים את פלג הגוף העליון יכולים לתמוך בצוואר והשכמות ומכאן למנוע את הכאב. תרגילים מתאימים יכולים להיות מתיחות של האזור כמו למשל בעמידה זקופה והורדת הכתפיים כלפי מטה כשהגב שומר על הזדקפות מלאה. בתנוחה זו יש להישאר מספר שניות ולחזור עליה מספר פעמים ביום. תרגיל חיזוק נוסף יתבצע בעמידה כשהגב זקוף והידיים מתוחות לצדדים מבלי להרים את הכתפיים. את התרגיל ניתן לבצע כל יום או מספר פעמים ביום ובכל פעם להגדיל את משך הזמן של התנוחה.

שיטת אלכסנדר – דרך לימוד כיצד לשמור על היציבה והגוף נושא הכאב לומד לתפקד טוב יותר ולשמור על עצמו ומכאן גם להוביל את עצמו לריפוי.

צמחי מרפא – צמחי מרפא יכולים להוביל לתנועת האנרגיה בגוף מבחינה פיזית והם יכולים גם להוביל לרגיעה והפחתת המתח מבחינה רגשית ונפשית.

אוסתאופתיה – טיפול לאורכו של עמוד השדרה. הטיפול כולל הפעלת כוחות שונים של המטפל על המטופל והוא מביא לשחרור של אזור הצוואר והשכמות וטיפול של הפגיעה במקום.

מזותרפיה – הזרקת חומרים אנטי דלקתיים עם ויטמינים ומינרליים. המזותרפיה יעילה מאד בשחרור הכאב כשהמקור הוא דלקת. ההשפעה היא מידית ולרוב אין צורך בטיפולים חוזרים.

טיפול פסיכולוגי – פעמים רבות כאבי צוואר ושכמות הם תוצר של לחץ ומתח ולכן טיפול פסיכולוגי יכול לשחרר את הכאב בנוסף כמובן לטיפול באספקטים שונים בחיים.

במידה ואתם סובלים מכאבי צוואר ושכמות בוודאי גם אתם תשמחו להיפרד מהם ולשם כך ריכזנו עבורכם במקור למרפאות כאב ידע חשוב ואובייקטיבי אודות הכאב, המקור שלו והטיפולים המוצעים לכם. נוסף לכך העמדנו לרשותכם מומחים אשר ישמחו לאחזור אליכם לאחר השארת פרטים.