לחצו להתקשרות:

כאבי צוואר עם הקרנה לידיים

כאבי צוואר הם תלונה שכיחה למדי. רבים סובלים מדי פעם מכאבים בצוואר, אך כאשר הכאבים חזקים, מקרינים על אזורים שונים כמו הידיים והזרועות, ההפרעה לאיכות החיים גדולה. כאבי צוואר וידיים יכולים להתבטא גם בקושי לבצע תנועות מסוימות וכמובן גם להביא לקושי לתפקד ביום יום במסגרת העבודה ובמסגרת הביתית.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

גורמים לכאבי צוואר וידיים

כאבי צוואר וידיים יכולים להיות תוצאה של פגיעה בשרירים, בעצבים או במבנה של עמוד השדרה. הפגיעה תהיה לרוב באזור הצוואר אשר מקרין בכאב לאזור הידיים או לזרועות ומכאן ניתן להגדיר את המצב ככאבים בצוואר עם הקרנה לידיים. לרוב, הכאבים יהיו תוצאה פעילות לא ארגונומית וחולשה של השרירים באזור הצוואר או לחלופין מתח ולחץ שיכולים להשפיע גם על השרירים.

כאבים בכתף הקדמית
כאבי כתף קדמי
כאב גב עליון מקרין
כאבי צוואר
כאבים בכתפיים ובשכמות
כאבי כתפיים ושכמות
פריצת דיסק בגב
פריצת דיסק
כאבים מקרינים
כאבי גב מקרינים
בלט של דיסק בגב
בלט דיסק

תסמינים של הכאבים

כאבים בצוואר שמקרינים לידיים יכולים לחוש כנימול או כשריפה לאורך הידיים. לעתים בנוסף לכאב תופיע גם מגבלה בתנועה. הכאבים יכולים להגביל את התפקוד היום יומי והם יכולים להופיע ככאבים כרוניים לאורך זמן או כאבים נקודתיים אשר חולפים לאחר זמן קצר. כאבים ממושכים יכולים לפגוע באיכות החיים ויש לטפל בהם בהקדם.

תרגילים למניעת כאבי צוואר וידיים

על מנת להימנע מכאבי צוואר וזרועות, יש לבצע תרגילים לחיזוק האזור ולדאוג לתנועה. תרגילים המתאימים לחיזוק האזור יתבצעו בשכיבה על הבטן על מזרן קשיח כשהידיים תחת הסנטר ויחד עולים עם חלקו העליון של הגב עד שהחזה מתנתק מהמזרן כשכל שאר הגוף נשאר צמוד אליו.

כוסות רוח – נצמדות לגוף באמצעות וואקום הנובע מאש או משאבה אותם מפעיל המטפל. כוסות הרוח מניעים את האנרגיה באזור ובמקרה ומעורבת גם מחלה או חולשה לטפל גם בכך.

פלדנקרייז – לימוד יציבה דרך תרגול של הגוף במטרה להביא לשיפור התפקוד היום יומי ופעילות נכונה של כל הגוף. התרגול מוביל לפתרון של כאבי הצוואר והזרועות והוא מונע את הישנות הכאב.

ריפוי באמנות – יעיל במיוחד כאשר מקור הכאב הוא מתח ולחץ בחיים. הטיפול מאפשר לאדם לבטא את הלחצים השונים בחייו שלא באופן ישיר ודרך ביטוי באמנות. הטיפול מתאים גם לאנשים אשר אינם מומחים באמנות.

כירופרקטיקה – הפעלת מניפולציות שונות על עמוד השדרה. הטיפול מתאים גם במקרים של בלט דיסק, דלקת באזור וכן בכאבים כרונים.

מזותרפיה – כאבי צוואר עם הקרנה לידיים יכולים להיות תוצאה של דלקת שכל עוד היא לא עוברת הכאב לא יוכל להיפסק. הזרקה של חומר אנטי דלקתי יחד עם חומרים מזינים יכולה להביא לפתרון מהיר ומידי של הכאב.

כאבי צוואר וידיים לרוב אינם חולפים מעצמם ללא טיפול ורבים אשר סובלים מהם רוצים לדעת מהי השיטה הטובה ביותר להתגבר עליהם. המקור למרפאות כאב מעניק לכם את כל הידע הנדרש בתחום ובצורה אובייקטיבית. כמו כן, המקור מעמיד לרשותכם מומחים אשר ישמחו לענות על שאלות ולייעץ לאחר השארת פרטים אישיים באתר.