לחצו להתקשרות:

כאבי צוואר וגב עליון חדים

בין 10-20% מאוכלוסייה מעידים מדי שנה על כך שהם סובלים מכאבי צוואר או כאבי גב. הכאב יכול להיות תופעה חד פעמית חולפת והוא יכול להימשך לאורך זמן רב. כאבי צוואר וגם עליון משפיעים על איכות החיים, הם מובילים להפרעה בתפקוד היום יומי, יכולת הריכוז והיכולת להתנהל באופן תקין וליהנות מהחיים.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

גורמים המובילים לכאבי צוואר וגב עליון

הגורמים אשר מובילים לכאבי צוואר וכאבים בגב עליון הם מגוונים ויכולים להיות תוצאה של מחלה או פגיעה כמו לאחר תאונה, כאבים אשר נובעים מהתנהלות ארגונומית לא נכונה וכאבים אשר המקור שלהם הוא מתח וחרדה. הכאבים יכולים להיות תוצאה של פגיעה בעצבים או בחוליות ולחלופין הם יכולים להיות תוצאה של דלקת מקומית.

כאבי שכמות המקרינים לאזור הראש
כאבים מקרינים לראש
כאבים חזקים בגב העליון
כאבי גב עליון
כאבים בכתפיים ובצוואר
כאבי כתפיים וצוואר
כאבים בצוואר ובאזור העורף
כאבי צוואר ועורף
כאבים של כתף קפואה
כתף קפואה
כאבים בכתף הקדמית
כאבי כתף קדמי

תחושת הכאב

כאבים בצוואר וגב עליון יכולים להופיע באופן שונה בין אדם לאדם. הכאבים יכולים להיות חדים או עמומים והם יכולים להקרין גם לצדדים (כמו למשל לכתפיים) או להיות ממוקדים. יש אנשים אשר יעידו שהכאב מרגיש כמו דקירה בנקודה אחת, יש שיעידו על תחושת שריפה לרוחבו של הגב העליון והכתפיים ויש שיעידו גם על נימול לצדדים. במקרים שונים כמו למשל בפריצת דיסק תהיה מגבלה קלה עד חמורה מאד ביכולת התנועה של הצוואר ושל הגב.

תרגילים המונעים כאבי צוואר וגב עליון

תרגילים המסייעים להימנע מכאבי צוואר וגב עליון יהיו תרגילים מחזקים לצד תרגילים אשר מגדילים את טווח התנועה של האזור. כדי להגדיל את טווח התנועה יש להניע את הצוואר לצדדים וקדימה אחורה בעדינות. את התרגילים ניתן לבצע בישיבה כשהגב זקוף או בשכיבה על מזרן קשיח.

יוגה – תרגול וחיזוק של השרירים באזור הצוואר והגב העליון. התרגול יביא להפגת הדלקת אם היא קיימת באזור והגדלת טווח התנועה. היוגה תחזק את האזור ומכאן תביא לפתרון מלא של הכאב ולא רק טיפול בסימפטומים.

דיקור – באמצעות מחטים דקות ניתן לשחרר את האזור וכן את הדלקת. במקרים של קושי בתנועה כתוצאה ממחלה יטפל הדיקור באיברים הפגועים ולאו דווקא בכאבי צוואר וגב עליון באופן ישיר.

עיסוי רקמות עמוק – יעיל במיוחד עבור שחרור דלקות וכן לאחר פגיעה נקודתית באזור כמו גם לאחר צליפת שוט.

צמחי מרפא – משחררים את האזור התפוס על ידי פיזור הדלקת ובמיוחד כאשר היא נרגמת כתוצאה מפגיעות שונות בשאר איברי הגוף. הצמחים יכולים גם להשפיע על המתח והלחץ בחיים ומכאן להפחית את הכאב.

מזותרפיה – כאשר מופיעים כאבי צוואר וגב עליון כתוצאה מהיווצרות דלקת, ניתן להזריק לאזור הכואב חומרים אנטי דלקתיים יחד עם חומרים מזינים ולהוביל להפגת הדלקת ופתרון הכאבים מן היסוד.

כאבי צוואר וגב עליון יכולים להוביל לחוסר תפקוד בעבודה או בבית וכן לחוסר ריכוז. לכן, אין להשלים עם הכאב אלא למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבורך לטיפול. השאר פרטים באתר המקור למרפאות כאב ומומחה בתחום יחזור אלייך לביצוע התייעצות והתאמת טיפול.