לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
אבחון כאבי גב וצוואר הוא שלב קריטי להצלחת הטיפול. כאבי גב וצוואר יכולים להפריע לשגרת היום יום ולכן יש צורך לדעת כיצד לטפל בהם כשהטיפולים יכולים להיות לא התערבותיים וללא תרופות.
אנשים אשר סובלים מכאבים במו כאבי צוואר אחורי חדים מעידים על כך שאיכות החיים שלהם נפגעת והם נמנעים מפעילויות שגרתיות. לכן חשוב לטפל בכאב ולמצוא את המקור שלו.
כאבי צוואר חזקים מלווים בכאבים בעורף והראש לרבות הגורמים, הסימפטומים התרגילים והטיפולים המשלימים הנפוצים והמומלצים בעזרת מרפאות כאב באזורכם
כאבי צוואר וגב עליון חזקים לרבות גורמים, תסמינים וטיפול יעיל בכאבים בצוואר אשר מקרינים לאזור גב עליון באמצעות מרפאות כאב מומלצות באזור מגורכם.
כאבי צוואר עם הקרה לאזור זרועות - ידיים. כאב מקרין מאזור הצוואר לידיים החל מספמפטומים, גורמים וטיפול אפקטיבי באמצעות מרפאות כאב ממוקמות בקרבת אזור מגוריכם
כאבי צוואר מקרינים לאזור הראש, הגב, הכתפיים והעורף. כל מה שאתם מעוניינים לדעת על כאב מקרין מאזור הצוואר לחלקים אחרים בגוף עד לטיפול דרך מרפאת כאב

כאבי צוואר מצד שמאל או ימין

כ- 10% מהאוכלוסייה סובלת מכאבי צוואר בכל רגע נתון. הצוואר אשר בנוי מחוליות, שרירים ועצבים, לוקח על עצמו מעמסה משמעותית כל היום והוא רגיש לכל תנועה לא נכונה, חבלה וכן מושפע מהחיים המודרניים. רוב האנשים אשר סובלים מכאבי צוואר מנסים להתנהל כאילו דבר לא קרה ולהמשיך לעבוד עם הכאב אך הכאב מביא לירידה בתפוקה בעבודה ותחושה אישית של אי נוחות מתמשכת.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

גורמים המובילים לכאבי צוואר

לרוב, כאבי צוואר יופיעו באחד מהצדדים. כאבי צוואר בצד שמאל או בצד ימין יכולים להיות תוצאה של פגיעה ישירה כמו למשל לאחר תאונת דרכים וצליפת שוט, הם יכולים להיות תוצאה של התנהלות העולם המערבי כמו ישיבה ממושכת מול הטלוויזיה או המחשב וכן כתוצאה ממחלה אשר משליכה לאזור הצוואר. סיבה שכיחה נוספת להיווצרות כאבי צוואר בצד שמאל או בצד ימין היא מתח נפשי אשר נמצא כגורם משפיע על כאבים שונים כמו גם כאבי צוואר.

כאבים של הכתף
כאבי כתף וצוואר
כאב כתוצאה מבלט דיסק
כאבים בכתפיים
כאבי גב חזקים
כאבי גב עליון
פריצה באזור הצוואר
פריצת דיסק צווארי
כאבי גב מקרינים בתקופת ההריון
כאבי גב בהריון
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק

סימפטומים של כאבי הצוואר

כאבי צוואר בצד שמאל או כאבי צוואר בצד ימין יכולים להופיע בצד אחד בלבד מבלי שהצד השני יורגש. הכאבים יכולים להשליך על איברים שונים בגוף או נקודתיים. כלומר, הכאבים יכולים להופיע כשריפה באזור הצוואר ויכולים להתלוות להם תחושה של נימול לאורך הגב או לכיוון הזרועות והידיים. הכאבים הם לרוב חזקים, התנועתיות משפיעה עליהם ויכולה להגביר את הכאב או להקל, תלוי בתנועה ויכולים להתלוות אליהם גם כאבי ראש.

תרגילים שיכולים לסייע לכאבי צוואר

הצוואר הוא אזור עדין מאד והוא יכול לכאוב מסיבות שונות ומגוונות. תרגילים אשר מניעים את אזור הצוואר יכולים לעזור לשחרור שלו ולהגדלת טווח התנועה. את כל התרגילים יש לבצע בעדינות ולשים לב לגבולות האישיים של כל אחד ואחת בתנועה. תרגילי הרחבת התנועה כוללים הנעת הצוואר מצד לצד, קדימה אחורה ובסיבובים איטיים לצד אחד ולאחר מכן לצד השני.

טיפולים מומלצים נגד כאבי צוואר בצד שמאל וימין

עיסוי שוודי – טיפול ממוקד לכאב צוואר אשר המקור שלו הוא אזור תפוס או גם לאחר פגיעה. העיסוי מתבצע בעזרת שמנים והוא יכול לשחרר את השריר ולהקל על הגדלת טווח התנועה של האזור.

פלדנקרייז – תרגול המתבצע לאחר אבחון של המטפל אשר בוחן את התנועות של האדם ומה יש לשנות על מנת להביא לריפוי הגוף.

כירופרקטיקה – טיפול יעיל המפעיל מניפולציות שונות בתנועה על האזור ולאורך כל עמוד השדרה. הטיפול מתאים לאחר פגיעה באזור או כשהאזור תפוס כתוצאה מאורח החיים המערבי.

ריפוי בעיסוק – תרגול באמצעות מטפל אשר מזהה את הפגיעה וקובע את דרך הטיפול הנכונה ביותר. התרגול משפר את טווחי התנועה של הצוואר, מעודד את התנועה גם במקרים של חשש וזאת באמצעות אביזרים שונים.

הזרקה אפידורלית – הזרקה של חומרים מאלחשים לכאב. הזרקת החומר מתבצעת לתוך המרווח האפידורלי של עמוד השדרה ומשם הכאבים משפיעים על האזור ומובילים להפחתת כאבי הצוואר.

כאבי צוואר יכולים להוביל למתח רב בחיים ומומלץ לטפל בהם בהקדם האפשרי. לבחירת הטיפול הנכון ביותר עבורך, השאר את פרטייך באתר ומומחה יחזור אלייך להתייעצות.