לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
אנשים אשר סובלים מכאבים במו כאבי צוואר אחורי חדים מעידים על כך שאיכות החיים שלהם נפגעת והם נמנעים מפעילויות שגרתיות. לכן חשוב לטפל בכאב ולמצוא את המקור שלו.
כאבי צוואר יכולים להופיע באחד הצדדים והם יכולים להופיע באופן שווה בשניהם. הכאבים בצוואר מחייבים התייחסות, אבחון וטיפול כיוון שהם פוגעים באורח החיים שלנו וללא טיפול מתאים הם יובילו לאובדן ימי עבודה ולפגיעה בתפקוד היום יום.
כאבי צוואר חזקים מלווים בכאבים בעורף והראש לרבות הגורמים, הסימפטומים התרגילים והטיפולים המשלימים הנפוצים והמומלצים בעזרת מרפאות כאב באזורכם
כאבי צוואר וגב עליון חזקים לרבות גורמים, תסמינים וטיפול יעיל בכאבים בצוואר אשר מקרינים לאזור גב עליון באמצעות מרפאות כאב מומלצות באזור מגורכם.
כאבי צוואר עם הקרה לאזור זרועות - ידיים. כאב מקרין מאזור הצוואר לידיים החל מספמפטומים, גורמים וטיפול אפקטיבי באמצעות מרפאות כאב ממוקמות בקרבת אזור מגוריכם
כאבי צוואר עם הקרנה לאזור הכתפיים והשכמות. מקור הכאב, תסמינים, תרגילים וטיפולים יעילים נגד כאבים בצוואר וכתפיים דרך מרפאות כאב באזור מגוריכם

כאבי צוואר במנוחה ובשינה

כאבי הצוואר הם כאבים שכיחים כאשר מעל 70% מהאוכלוסיה סובלים מהם מדי שנה. הכאבים יכולים להיות תוצאה של התנהלות לא נכונה לאורך היום יום והם יכולים להופיע בכל שעה. כאשר הכאבים מופיעים בזמן מנוחה או בשינה, הזמן בו אנו אמורים להטעין את האנרגיות שלנו הופך להיות מבוזבז, העייפות עולה והמתח בחיים עולה גם הוא, מה שמקשה עוד יותר לטפל בכאב. לכן, כאשר מופיעים כאבי צוואר לאחר שינה חשוב מאד לטפל בהם.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מה גורם לכאבי צוואר בשינה

מתח, לחץ וארגונומיה לא מתאימה, יכולים לגרום לכאבי צוואר לאחר שינה. הכאבים השונים יכולים להופיע גם כתוצאה מבחירת כרית לא נכונה, תנוחת שינה לא נכונה וכן כתוצאה מפעילות גופנית לא מאוזנת או לחלופין חוסר בפעילות גופנית.

כאבים של הכתף
כאבי כתף וצוואר
כאב כתוצאה מבלט דיסק
כאבים בכתפיים
כאבי גב חזקים
כאבי גב עליון
פריצה באזור הצוואר
פריצת דיסק צווארי
כאבי צוואר המשפיעים על הראש
כאבי ראש
כאבים של הגב העליון
כאבי גב עליון

כיצד מרגיש הכאב

כאבי צוואר לאחר שינה מופיעים לרוב לאחר השינה או בעת מנוחה. הכאבים יכולים להופיע גם לאורך כל היום, אך לרוב הם יתגברו בשעות המנוחה או לאחריהן. הכאבים הם כמובן אישיים ועשויים להופיע בצוואר או גם לאורך הגב העליון והכתפיים. יש שיעידו על תחושה של דקירה באזור הכאב ויש שיעידו על תחושת כאב עמומה. כמו כן, הכאב לרוב לא מופיע באופן סימטרי והוא יכול להופיע עם מגבלה בתנועה.

כיצד ניתן למנוע את הכאב

על מנת למנוע כאבי צוואר לאחר שינה מומלץ קודם כל לבחור כרית מתאימה ולהקפיד על תנוחת שינה בריאה. מומלץ לשכב לישון על הגב או על הצד כאשר בשינה על הצד מומלץ מאד לבחור בכרית ארגונומית אשר תומכת בצוואר ובראש וכן אם מופעל לחץ על הברכיים מומלץ מאד לישון עם כרית בין הברכיים כדי להוריד מהמתח.

טיפולים מומלצים לכאבי צוואר לאחר מנוחה

מדיטציה – שינה לא טובה תוביל כמעט תמיד לכאבי צוואר לאחר שינה, מה שיוביל בחזרה לשינה לא טובה. מתח, לחץ וחרדה עלולים לפגוע בשינה ומכאן להוביל לכאבים פיזיים בצוואר. מומלץ לתרגל מדיטציה מרגיעה לפני כל מנוחה או שינה.

כירופרקטיקה – שינה לא טובה מובילה לכאבי צוואר לאחר שינה שמובילים לקושי בהתנהלות היום יום. הכירופרקטיקה מבצעת מניפוליות שונות על הצוואר ועמוד השדרה ומשחררת את המתח לאורכו וכך פותרת את הכאב ומאפשרת להחזיר את המנוחה לשינה.

עיסוי שוודי – עיסוי באמצעות שמנים יכול להביא להקלה בכאב, הירגעות ובמקביל גם לשינה טובה ביותר. מומלץ בנוסף לבחון כמובן את תנוחת השינה והכרית.

שיטת אלכסנדר – שיטה המלמדת אותנו כיצד להיות יציבים וכיצד להתנהל ביום יום שלנו עם הגוף בדרך הבריאה לנו ביותר. השיטה מאפשרת לנו להביא את הגוף לאיזון, להעלים את הכאב ולנוח טוב יותר.

טיפול פסיכולוגי – במקרים של חרדות או טראומות שונות מומלץ מאד לבחון טיפול פסיכולוגי. הפרעות נפשיות שונות עלולות להוביל לשינה לא טובה ומכאן לכאבים פיזיים אמתיים ואף דלקות. טיפול נפשי יכול לטפל בכל אלו.

כאבי צוואר לאחר שינה הם כאבים בלתי פוסקים שמובילים לעייפות רבה ומכאן שמומלץ מאד לטפל בהם. לקבלת ייעוץ יש להשאיר את הפרטים באתר ומומחה יחזור אלייך.