לחצו להתקשרות:

כאבי צוואר בקרב ילדים

ילדים רבים עשויים להתלונן על כאבי צוואר. הסיבות להיווצרות כאבי צוואר אצל ילדים יכולות להיות מגוונות כאשר המשותף לכל הכאבים הוא הצורך לטפל אצל בעלי מקצוע אשר מומחים בילדים. חשוב לקחת כל תלונה של ילדים על כאב ברצינות רבה ולטפל על מנת למנוע החמרה של הכאב, פגיעה עתידית וגם קושי לתפקד ביום יום מבחינה לימודית או חברתית.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סיבות לכאבי צוואר אצל ילדים

כאבי צוואר אצל ילדים יכולים להיות תוצאה של מכה או חבלה והם יכולים להיות תוצאה של ארגונומיה לא מתאימה. ילדים רבים נופלים מדי פעם תוך כדי התרוצצות ולכן, אם כתוצאה מהנפילה הם מתלוננים על כאבי צוואר (גם אם הכאבים מופיעים מספר ימים לאחר הנפילה), חשוב לבדוק זאת. כמו כן, חשוב לטפל בכאב על מנת למנוע אי נוחות ביום יום והפרעה בתפקוד.

כאבים של הכתף
כאבי כתף וצוואר
כאב כתוצאה מבלט דיסק
כאבים בכתפיים
כאבי גב חזקים
כאבי גב עליון
פריצה באזור הצוואר
פריצת דיסק צווארי
כאבי גב מקרינים בתקופת ההריון
כאבי גב בהריון
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק

סימפטומים של הכאב

תחושת הכאב יכולה להיות שונה מעט בין הילדים כאשר אם הכאב מופיע בפתאומיות יחד עם עמידה נוקשה וחוסר יכולת להזיז את הראש לצדדים, יש לפנות לרופא במהרה. תלונות אחרות על כאב הצוואר יכולות להופיע יחד עם כאבי ראש, כאבי כתפיים או רק ככאבי צוואר.

כיצד ניתן למנוע כאבי צוואר אצל ילדים

אנו לא יכולים לסמוך על הילדים שידאגו לבריאות שלהם בעצמם ולכן עלינו, המבוגרים, לדאוג לפעילויות השונות שלהם ולמנוע את הכאב. כמבוגרים, עלינו לשים לב הן לארגונומיה הסובבת את הילד מבחינת משקל התיק (להוציא את מה שלא חייבים לסחוב לבית הספר) וישיבה נכונה מול השולחן בעת ביצוע שיעורי הבית וכמו כן עלינו לעודד את הילדים לבצע פעילות גופנית ולחזק את שרירי הצוואר. הורים וילדים יכולים לפתוח כל בוקר בניעות קטנות של הצוואר לצדדים וקדימה אחורה כשהגב מתוח וכך ליצור שגרה בריאה עבור כל המשפחה.

טיפולים מומלצים לילדים

פעילות ספורטיבית – כל פעילות ספורטיבית כמו גם יוגה, ריקוד, התעמלות ועוד אשר מתבצעות בהנחיית מדריך המוסמך להנחיית ילדים, יכולה לחזק את שרירי הגוף ומכאן גם את הצוואר ולהפחית את הכאב.

דיקור לילדים – הדיקור משפיע על הילדים במהרה והוא אורך מספר שניות בודדות. הדיקור מוביל להרחבת התנועה והקלה מידית על כאבי הצוואר אצל הילדים.

קרניו-סקראל – טיפול המפעיל כוח מינימלי לאורך עמוד השדרה. הטיפול נועד לאזן את נוזל עמוד השדרה וכך להביא להקלה בכאב. הטיפול מתאים גם במקרים של טורטיקוליס אצל תינוקות או ילדים.

הידרותרפיה – שילוב בין תרגילי פיזיותרפיה לבין טיפול בבריכה מחוממת ונעימה אשר מאפשרת שחרור של הצוואר והקלה מידית של הכאב.

פיזיותרפיה – יעילה במיוחד לאחר פגיעה ומומלצת עבור כל ילד אשר היה שותף לתאונת דרכים, גם כאשר נדמה שהיא עברה בשלום. הפיזיותרפיה תורמת לחיזוק שרירי הצוואר ומכאן לטיפול והפחתת כאבי צוואר אצל ילדים.

כאבי צוואר אצל ילדים עלולים להוביל גם להתבודדות ולקשיי למידה. לכן, יש לטפל בכל תלונה אותה מעלה הילד. לקביעת הטיפול המתאים ביותר עבור ילדך, השאר את פרטייך באתר ומומחה יחזור אלייך להתייעצות.