לחצו להתקשרות:

כאב צוואר אחורי

כאבי צוואר הם נחלתם של אנשים רבים והם מביאים מטרד של ממש לחיי היום יום. הכאבים יכולים להיות מסוגים שונים וכשמופיעים כאבי צוואר אחורי חדים התחושה היא של חוסר ריכוז, לחץ וקושי לתפקד. אנשים רבים אשר סובלים מכאבי צוואר אחוריים מפסידים ימי עבודה ומעידים על חוסר תפקוד בבית אשר מקשה גם על מערכות היחסים השונות בחייהם.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הגורמים המובילים לכאבי צוואר אחורי

הגורמים אשר מובילים להיווצרות כאבי צוואר אחורי יכולים להיות תוצאה של העולם המודרני. יציבה לא נכונה, חוסר בפעילות גופנית אשר מוביל לחולשה של השרירים שסביב הצוואר ומכאן ללחצים על הצוואר עצמו. חשוב להבין כי מעל 70% מהאנשים סובלים מצורה זו או אחרת של כאבי צוואר ורבים מהם סובלים מכאבים כרוניים בצוואר אחורי. כאב הצוואר יכול להיות תוצאה של דלקת הנובעת מחוסר תנועה והם יכולים להיות תוצאה של פגיעה עצבית או תזוזה של דיסק במקום.

כאבים בצוואר ובשכמות
כאבי צוואר ושכמות
כאבי גב חזקים
כאבי גב עליון
כאבי צוואר המקרינים לידיים
כאבים בכתפיים
פריצה באזור הצוואר
פריצת דיסק צווארי
כאבי צוואר המשפיעים על הראש
כאבי כתפיים וצוואר
כאבים של כתף אחורית
כאב בכתף אחורית

תסמיני הכאב

כאבי צוואר אחורי יכולים להיות כאבים ממוקדים אשר מרגישים כמו דקירה באזור האחורי והם יכולים להיות מופשטים ולעבור לאזור השכמות, הכתפיים והראש. ההפרדה היא בין כאבים נקודתיים חד פעמיים אשר ניתנים לטיפול מהיר או מובילים לצורך במנוחה של מספר שעות לבין כאבים כרוניים אשר נמשכים לאורך זמן רב.

מניעת כאבי צוואר אחורי

על מנת להימנע מכאבי צוואר אחורי יש לתרגל את האזור ולחזק את השרירים מסביב. תרגילי מתיחה של הצוואר כמו ביצוע ניעות לצדדים וקדימה- אחורה באיטיות, יסייעו להקלה על הכאב או למניעתו ובשילוב של כל אלה מומלץ מאד לדאוג לסביבה ארגונומית, ישיבה נוחה מול המחשב וכרית מתאימה ללילה אשר יכולה למנוע את בריחת החוליות ומתיחת הצוואר בשינה.

טיפולים משלימים לכאבי צוואר אחורי

יוגה – תרגול יוגה בפיקוח של מדריך מוסמך יכולים להפחית בצורה משמעותית את הכאב, לחזק את שרירי הצוואר ומכאן לפתור כאבי צוואר אחורי.

דיקור – דיקור בעזרת מחטים מניע את האנרגיה באזורים וכך מפיג את הדלקת אשר נוצרה מתנועה לא נכונה או מחוסר תנועתיות באזור הצוואר האחורי.

כירופרקטיקה – תרגול והנעה של האזור הכואב וכן של עמוד השדרה כולו. הטיפול מניע את הנוזל בעמוד השדרה, מפיג דלקות ומגדיל את טווח התנועה.

מזותרפיה – הזרקה של חומרים אנטי דלקתיים עם מינרלים וויטמינים. ההזרקה מתבצעת לאזור הכואב והחומרים מובילים להפגת הדלקת במקום ופתרון לכאב. לרוב אין צורך להגיע להזרקות חוזרות אם מבצעים תרגילים לחיזוק הצוואר לאחר ההזרקה.

ניתוח – ניתוח מבצעים במצבים בהם אף טיפול לא יכול לסייע. את הניתוח יבצעו לרוב במקרים של פריצת דיסק קשה או במקרים בהם הפגיעה היא תוצאה של תאונה.

סובלים מכאבי צוואר אחוריים? נשמח לעזור לכם. השאירו את פרטיכם באתר ומומחה יחזור אליכם להתייעצות.