לחצו להתקשרות:

כאבים בכתפיים ובחזה

מפרק הכתף הוא מפרק מורכב בעל טווח תנועה ייחודי בגוף. הכתפיים משמשות אותנו לצורך יציבה והן לוקחות על עצמן חלק משמעותי כמעט בכל משימה אותה מבצע פלג הגוף העליון. לכן, אין זה מפליא כי קרוב ל- 50% מהאוכלוסייה חווים מדי פעם כאבי כתפיים כאשר אלו יכולים להשפיע גם על כאבים באזור החזה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סיבות להיווצרות הכאב

ככלל, כאבי כתפיים על סוגיהם השונים, נוצרים כמעט תמיד בשל תנועות לא נכונות של המפרק. כמובן, גם תאונות או פציעות ספורט יכולות להשפיע על המפרק, אך לרוב החיים המערביים הם אלו שיובילו לכאב. חוסר פעילות של המפרק יחד עם מתיחות לא נכונות כמו בישיבה מול המחשב וסחיבת משאות, יובילו להיווצרות כאבי כתפיים וחזה.

כאבים בכתף הקדמית
כאבי כתף קדמי
כאב גב עליון מקרין
כאבי צוואר
כאבים בכתפיים ובשכמות
כאבי כתפיים ושכמות
פריצת דיסק בגב
פריצת דיסק
כאבים מקרינים
כאבי גב מקרינים
בלט של דיסק בגב
בלט דיסק

כיצד מרגיש הכאב

כאבי כתפיים וחזה יהיו לרוב כאבים שירגישו כמתמתחים. המקור של הכאב יכול להיות בכתפיים או בחזה והם לרוב ישליכו לאזור השני. לעתים הכאבים ישליכו גם על כאבים נוספים כמו למשל על כאבי צוואר או כאבי ידיים ולעתים יתווסף לכאב קושי לבצע תנועה, אפילו תנועה בסיסית.

דרכים למניעת הכאב

כדי למנוע את כאבי הכתפיים והחזה יש להקפיד על התעמלות ותנועה נכונה ביום יום. מומלץ לשלב תרגילים מעולם היוגה או הפלדנקרייז ואלו אשר יושבים שעות מול המחשב או מחזיקים מכונות רוטטות צריכים לבצע הפסקה מדי שעה- שעתיים בעבודה. ההפסקה יכולה להיות קצרה ביותר ובה יש לבצע מתיחות כמו הרמה של הכתפיים אל עבר האוזניים והשמטה כלפי מטה כשהגוף מתוח.

שיטות יעילות לטיפול בכאב

דיקור – דיקור סיני יעיל מאד כדי להניע את האנרגיה באזור והוא מביא לפתרון האזור. הדיקור מתבצע לאחר אבחון מעמיק ומציאת המקור המשפיע על הכאב.

אוסתאופתיה – טיפול במבנה של הגוף. האוסתאופתיה כוללת פעילות שמבצע המטפל לרבות ביצוע תנועות ולחיצות. הטיפול משפיע על מבנה השלד ולכן פותר את הבעיה בטווח הארוך (כאשר רצוי לתרגל ולחזק את האזור במקביל).

מדיטציה – פעמים רבות המקור לכאב נובע מלחץ ומתח בחיים. המדיטציה מאפשרת לנו להתגבר על המתח, להתרכז בחלקים הטובים של החיים ולהרפות את האזור. ברגע שאנו מתוחים הכתפיים מושפעות ונוצר כאב באזור ומסביב לו. תרגול עצמי דרך מדיטציה יכול לפתור את הכאב.

מזותרפיה – הזרקה של חומרים אנטי דלקתיים יחד עם ויטמינים ומינרלים לאזור הכאב. הטיפול מסייע להיפתר מהכאב כשיש דלקת באזור ולרוב לא נדרש יותר מטיפול אחד כדי לפתור אותו.

וואטסו – טיפול המתבצע בבריכת מים חמימים. המטפל מבצע פעולות שונות על המטופל, מניע אותו במים ויוצר שחרור של אזור הכאב יחד עם הפחתת המתח והלחץ בחיים.

כאבי כתפיים וחזה לא חייבים להיות בלתי הפיכים. השאירו את פרטיכם באתר ומומחה בתחום הכאב יחזור אליכם להתאמת הטיפול הנכון שיעלים את הכאב.