לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
טיפול בכאבי כתפיים חזקים הכוללים כתף קדמית, כתף אחורית וכתף אמצעית, גורמים, תרגילים להפגת הכאב והטיפולים המומלצים בחסות חברת המקור לרפואת כאב
השכיחות של כאבי כתפיים בהריון היא גבוהה מאד ונובעת בשל לחצים שונים על גוף האישה בשילוב שינויים הורמונליים שהיא חווה. עם זאת חשוב לטפל בכאבים גם בתקופת ההריון
כאבי כתפיים בפעילות יכולים להשפיע על חיי היום יום שלנו ולהקשות עלינו גם בביצוע פעולות בסיסיות. לכן, חשוב לאבחן מהיכן נובעים הכאבים ולמצוא שיטת טיפול טובה כשזו יכולה להשתנות בין אחד לאחר.
כאבי כתפיים וחזה יכולים להופיע לאחר פעילות גופנית לא מבוקרת והם יכולים גם להופיע ללא כל סיבה מוסברת. הכאבים עלולים לפגוע בתפקוד היומי וחשוב למצוא טיפול מתאים כדי להמשיך בשגרת היום יום ולתפקד ללא כאב.
כאבי כתפיים ושכמות חזקים - סיבות לכאב, איך הכאב מורגש? דרכים למניעת כאב ושיטות לטיפול מומלצות בכאב באזור הכתפיים והשכמות ברפלקסולוגיה, שיטת אלכסנדר ועוד
כאבי כתפיים וצוואר - סיבות להיווצרות כאבים באזור הכתף, תסמינים, דרכים למניעת הכאב וטיפולים יעילים בכאבים בכתפיים עם הקרנה לאזור הצוואר והעורף,

כאבים בכתפיים במנוחה

כאבי כתפיים הם כאבים שכיחים באוכלוסייה. קרוב למחצית מהאנשים חוו או יחוו כאבי כתפיים במהלך חייהם. הכאבים מפריעים להתנהלות היום יום וכאשר הם מופיעים במהלך מנוחה או בלילה הם יכולים לגרום גם לשינה לא טובה, לעצבנות ומתח.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סיבות להיווצרות הכאבים

כאבי כתפיים במנוחה יכולים להיות תוצאה של ארגונומיה לא נכונה והם יכולים להיות תוצאה של מתח ולחץ בחיינו אשר מובילים לתנועה לא נכונה (כמובן שלרוב מדובר בשילוב של שני הגורמים). ישיבה מרושלת מול הטלוויזיה או לא יציבה מול המחשב יחד עם הרמה של הכתפיים כתוצאה ממתח, יובילו פעמים רבות לכאבי כתפיים שמתגברים בזמן מנוחה.

כאבים בכתף הקדמית
כאבי כתף קדמי
כאב גב עליון מקרין
כאבי גב עליון
כאבים בכתפיים ובאזור הצוואר
כאבי צוואר ושכמות
כאבים בכתפיים ובשכמות
כאבי כתפיים ושכמות
כאב בחלק הגב העליון
כאבי גב עליון
בלט של דיסק בגב
בלט דיסק

סימפטומים של הכאב

כאב כתפיים במנוחה יכול להיות ממוקד או מופשט, הוא יכול להופיע רק באזור הכתפיים והוא יכול להימשך לאזורים קרובים בגוף כמו למשל לאזור הצוואר והידיים. המשותף לכל סוגי הכאב הוא ההתגברות דווקא בעת מנוחה. כאבי כתפיים בלילה יכולים להפריע למנוחה ומכאן גם להוביל לעצבנות במהלך היום וחוסר שלווה, מה שיכול להשפיע גם על הקשרים החברתיים.

תרגילים למניעת הכאב

כאבי כתפיים בזמן מנוחה נובעים לרוב מחולשה של האזור ולכן מומלץ לחזק אותו ולבצע שחרור שלו. תרגילים שיכולים לשמש אותנו גם בזמן העבודה יתבצעו בישיבה זקופה על כיסא כשהכתפיים שמוטות וכשהראש פונה קדימה יש להוביל את יד ימין אל עבר צד שמאל כשיד שמאל מבצעת מתיחה ולאחר מכן לצד השני.

שיטות יעילות לטיפול

המאופתיה – כאשר המקור לכאבי כתפיים הוא מתח או מקור נפשי אחר ההמאופתיה מסייעת לא רק להעלים את הכאב אלא גם תורמת לתחושה כללית טובה יותר מכל בחינה אחרת.

מדיטציה – מדיטציה מאפשרת לנו להירגע ותרגול יום יומי מפחית את המתח ומקטין את תחושת העומס על הכתפיים כמו גם על הנפש שלנו. כאשר אנו מצליחים להירגע נפשית לרוב גם הגוף שלנו ירגיש טוב יותר.

פלדנקרייז – תרגול בעזרת מטפל כאשר התרגול מלמד את המטופל כיצד להתנהל נכון עם הגוף שלו ולשמור על יציבה בריאה, מה שמביא לשינה טובה יותר, לרגישות מופחתת באזור הכאב ולהתנהלות גופנית יום יומית בריאה.

מזותרפיה – הזרקה של חומרים אנטי דלקתיים יחד עם ויטמינים ומינרליים. המזותרפיה לרוב מפיגה את הכאב לאחר טיפול יחיד כאשר לאחריה מומלץ לאמץ פעולות פיזיות בשגרת היום יום כמו למשל שילוב של פלדנקרייז.

עיסוי רפואי – עיסוי עמוק המתאים גם לספורטאים אשר נפצעו במהלך ביצוע תרגילי כושר. העיסוי מתבצע על ידי מעסה מקצועי שלמד את התחום כולל את מבנה השלד, השרירים והרקמות ומתוך כך הוא מגיע לבצע את הטיפול.

כאבי כתפיים בזמן מנוחה עלולים להביא לעצבנות ומתח בחיים. על מנת למצוא את הטיפול הנכון לך השאר את פרטייך באתר ומומחה בתחום הכאב יחזור אלייך להתייעצות והתאמת טיפול.