לחצו להתקשרות:

כאבים בכתפיים בהריון

תקופת ההריון היא תקופה מלאת שינויים אשר יכולה להוביל גם לכאבים מסוגים שונים. בין היתר יכולים להופיע בתקופת הריון כאבים במבנה השלדי כמו גם כאבים בכתפיים. הכאבים יכולים להיות תוצאה של תופעות שונות כאשר הם עלולים להוביל גם לקושי בעת השינה ועייפות מצטברת אשר מובילה גם להיווצרות מתח.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מדוע נוצרים כאבי כתפיים בהריון

ההריון הוא תקופה מלאה חוויות ובכל טרימסר מתייחסים לכאבים בצורה שונה. בשלבים הראשונים של ההריון הכאבים יהיו לרוב כתוצאה של שינויים הורמונליים בעוד שבשלבים המאוחרים של ההריון הכאבים יהיו קשורים לרוב לעומס המוטל על הגוף (כמובן בשילוב עם גורמים הורמונליים).

A slider with the ID of 10 doesn't exist.

סימפטומים של הכאב

כאבי כתפיים בהריון יכולים לחוש כמו אזור שהוא תפוס והם יכולים להתבטא גם בקושי לבצע תנועות שונות או לסחוב משקל, אפילו קל (כמו למשל השקיות מהסופר). הכאבים לרוב יהיו ממוקדים אם כי לעתים הם יכולים להשפיע על האיברים שסביבם כמו גם על כאבי ראש או סחרחורות.

דרכים למניעת הכאב

על מנת להימנע מכאבי כתפיים בתקופת ההריון מומלץ מאד להקפיד גם לאורך ההריון לבצע התעמלות, מתיחות ולשמור על תזונה מאוזנת. עצם הכניסה להריון אינה דורשת הפסקה של הפעילות הגופנית (אלא אם הרופא הורה אחרת מכך) וניתן לבצע לאורך ההריון מתיחות של אזור הכתפיים, לשחרר אותן מספר פעמים במהלך היום ולהקפיד לשנות תנוחות ולא להיות בישיבה ממושכת.

שיטות לטיפול בכאב

תזונה – שינוי תזונה בעזרת מומחה כמו למשל נטורופת יכול להוביל לאיזון של ההורמונים בגוף ולהפחתת המתח. איזון של הגוף והפחתת המתח יכולים להביא לשחרור האזור מעבר ליצירת הריון קל יותר ובריא.

עיסוי שוודי – נשים בהריון יכולות לבצע עיסוי שוודי החל מהטרמסר השני של ההריון. לפני תחילת העיסוי יש לדווח למטפל על ההריון ועל האזור הכואב. הטיפול יתבצע לרוב בשכיבה על הצד או על כיסא והמטפל ימנע מאזורים מסוימים של הגוף בשל ההריון.

המאופתיה – טיפול במצבים פיזיים דרך התייחסות למצב הנפשי. נשים בהריון יכולות לחוות מתח, חרדה, עומס רגשי וכל אלו יכולים להתבטא גם בכאבים פיזיים כמו כאבי כתפיים. ההמאופתיה מזהה את המקור בו יש לטפל ומתאימה לכל מטופלת את הפתרון.

יוגה – יוגה בהריון יכולה לתת מענה מצוין הן לכאבי הכתפיים המופיעים בהריון והן למצבי המתח אם אלו קיימים. היוגה יעילה מאד וגם תורמת למהלך הלידה וההתמודדות של הגוף עם השינויים.

וואטסו – טיפול בבריכת מים חמימים. במהלך הטיפול המטפל מבצע פעולות שונות על האישה ודרך תנועות קלות ונעימות במים הכאב נרפא.

במידה ואת חווה כאבי כתפיים בהריון תקין, דעי כי ישנם טיפולים שיוכלו להקל עלייך ולעזור לך לעבור הריון תקין ובריא. השאירי את פרטייך באתר ומומחה בתחום הכאב בהריון יחזור אלייך להתייעצות.

*לפני כל טיפול בהריון יש ליידע את המטפל על ההריון.