לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים

כאבי גב אמצעי

כאבי גב אמצעי אינם שכיחים, אבל הם עלולים לגרום סבל רב. מה גורם להיווצרות כאבים כאלה? כיצד ניתן לטפל בהם? מה ניתן לעשות במטרה להימנע מהם?  אתר המקור לרפואת כאב מביא לך את כל המידע הרלבנטי והעדכני ביותר בתחום כאבי גב בכלל וכאבי גב אמצעי בפרט. כמו כן, ניתן ליצור קשר כבר כעת. נציג מטעמנו יצור אתך קשר בהקדם ויסייע לך בהתאמת הטיפול  ובחירת המקום הנכון לטיפול.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

טיפול בכאב באמצע הגב

כאמור,ישנן כמה סיבות לכאבי גב חדים באזור אמצעי של הגב. עם הסיבות הללו ניתן למנות חבלה או תאונה שעלולים לגרום לפגיעה פיזית באזור ומכאן לכאב נקודתי.

כאבי גב מקרינים לאברים אחרים
כאב גב מקרין
כאבים בגב תחתון
הקרנה לגב תחתון
כאבים בגב עליון
הקרנה לגב עליון
כאבי גב מקרינים לרגליים
גב מקרין לרגל
כאב שמקורו בגב שמקרין לברכיים
גב מקרין לברכיים
כאבי גב מקרינים לצוואר
גב מקרין לצוואר

סיבה אפשרית נוספת לכאבים באמצע הגב היא מתיחה של הגידים והשרירים באזור אמצע הגב, המופיעה בעיקר לאחר פעילות גופנית או מאמץ לא מבוקר. גם יציבה לא נכונה וישיבה ממושכת מול המחשב בסביבה שאינה ארגונומיתעלולה לגרום לכאבים כאמור.

כאבי גב אמצעי מתבטאים לרוב בהרגשת לחץ או דקירה. לעתים מזומנות הכאב יקרין גם על אזורים אחרים בגב, לצדדים או למטה ולמעלה. לרוב, הכאב הוא ממוקד וניתן להצביע בצורה מדוייקת, פחות או יותר, על הנקודה הכואבת. הכאב יכול להימשך מספר רגעים בצורה מחזורית. הכאב כאמור יכול להיות ממושך בלא הפסקה. תלוי במקור הכאב ובחומרת הפגיעה באזור.

הקלה של כאבי גב אמצעי

ישנן מספר דרכים להימנע מהופעה של כאבים חדים באזור הגב העליון  (ראה:כאב בגב עליון), אותן שיטות פעולה מסייעות גם במניעת כאבים באזור הגב תחתון (ראה:כאב בגב תחתון). מאליו מובן שגם כאב באמצע הגבעשוי להיות מטופל באותן שיטות.

להקלת הכאבים כדאי לבצע תרגילים פשוטים שניתנים להתבצע גם במהלך יום העבודה:

סיבוב בורג: בישיבה זקופה על הכיסא יש לשים את אחת מהידיים על המשענת ולסובב את הגוף במתיחת "בורג" כשהאגן נשאר במקומו (חשוב שהאגן לא ינוע בזמן התרגיל).התרגיל מסייע בהגמשת האזור. ההפעלה שלו בצורה הזאת באופן סדיר מונעת את הכאב או מסייעת להקלה שלו.

סנטר לחזה ולמעלה: תרגיל נוסף ניתן לבצע בישיבה או בעמידה. התרגיל כאמור הוא הבאת הסנטר באיטיות לכיוון החזה והרמה מעלה. גם כאן מופעלים שרירים ואזורים המסייעים במניעת כאבים באמצע הגב. התרגיל הזה כמו גם הקודם לו, יוצר מתיחה ושחרור של הגב ומקל על הכאב מידית.

עם זאת, חשוב להתייעץ עם מומחה ולא לבצע את התרגילים בלא הכוונה או בדיקה של ההשפעה העתידית שלהם.

שיטות טיפוליות להקלה של כאבי גב אמצעי

טווינא – הטווינא נחשבת לפיזיותרפיה הסינית ופועלת כמו עיסוי עמוק. הטיפול מביא לשחרור הגב, הרפיה והקלה מידית על הכאב. את הטווינא מבצע המטפל לאחר אבחון של כאב הגב ובהתאם למצב המטופל וההיסטוריה של הפגיעה.

דיקור סיני – הדיקור עושה שימוש במחטים קטנות ודקות. הוא יכול להתבצע באזור הכאב עצמו או באזור אחר וזאת על פי האבחון אותו מבצע המטפל. הדיקור מניע את האנרגיה באזור הכאב מה שמוביל לשחרור שלו וריפוי יסודי. לאחר ביצוע הדיקור אם המטופל משנה את התנהלותו (למשל יושב פחות שעות או מקפיד לסדר את סביבת העבודה כל שתתמוך בגב), הכאב לא יחזור על עצמו.

פיזיותרפיה – תרגול והפעלת מניפולציות על הגוף במטרה לגרום להגדלת טווח התנועה ושחרור אזור הכאב. הפיזיותרפיה מתבצעת על ידי המטופל ויכולה להציב בפניו אתגרים שונים. המטפל בוחן את הליך הפעילות וההתקדמות ומלווה את המטופל לנהוג נכון ביציבה, בישיבה ובעבודה היום יומית.

מזותרפיה – האזור הכואב הוא לרוב גם אזור דלקתי. ככל שהכאב גדול יותר, הסיכוי להיווצרות דלקת גדול יותר גם הוא. בשל חוסר תנועה באזור ההדם לא נע, ובכך מגדיל את הסיכויים לדלקת. במהלך טיפול מזותרפיה מזריקים לאזור הכאב חומר אנטי דלקתי יחד עם מינרלים וויטמינים שונים. אלה מאפשרים לאזור להחלים מהפגיעה וכמובן להחזיר את המטופל לאורח חיים רגיל. פעמים רבות ניתן לפתור את הבעיה לחלוטין באמצעות זריקה אחת בלבד.

ניתוח – ישנם לא מעט מקרים שבהם כאבי גב אמצעי הם תוצאה של פריצת דיסק. אם המצב הוא אכן חמור ולא ניתן לטיפול בדרכים אחרות, ייתכן שהרופא ימליץ על ניתוח כמוצא אחרון.

כאבי גב אמצעי משפיעים על איכות החיים שלך ושל הסובבים אותך. הבשורה הטובה היא שישנו מגוון רחב של טיפולים היכולים להעניק לך איכות חיים טובה ונטולת כאבים.

אתר המקור לרפואת כאב מביא לגולש מידע מפורט, אמין ועדכני אודות שיטות הטיפול השונות בכאב. בנוסף לקריאה ולימוד הנושא, מומלף גם ליצור קשר בהקדם. מומחים מטעמנו יצרו אתך קשר בהקדם. הם יסייעו לך באיתור המומחה ומרפאת הכאב המתאימה לך, על פי סוג הכאב ומקום המגורים. ניתן ליצור קשר כבר כעת ולעשות את הצעד הראשון לקראת ריפוי הכאב.