לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
זריקות קיימות נגד כאבים הם זריקת וולטרן, זריקת סטרואידים, זריקת קורטיזון, זריקת בוטוקס וזריקה היאלורונית. כל אחד מהזריקות מטפל בסוגי כאב ממקורות שונים
זריקת אפידורל לסובלים מכאבים חדים במיוחד כתוצאה מפריצות דיסק באזור הגב העליון, התחתון ועמוד שידרה צווארי
טיפולים בדלקות במפרקי ברכיים ירך ואגן, כתפיים, ידיים וכפות הרגליים. סיבות, אבחון וטיפולים מומלצים בדלקות במפרקים וכרבים דלקתיים.
סובלים מכאב שמקורו בפריצת דיסק באזור המותן בגב תחתון? העלמת כאב מגב תחתון ומאזור המותן. טיפול בכאב דרך מרפאות כאב רלווטיות ומומלצות הקרובות לאזור המגורים שלך
מתלוננים על כאב בגב תחתון? טיפולים אפשריים ומטפלים מומלצים בכאבי גב תחתון להפגת כאבים חזקים באזור הגב התחתון דרך מרפאות כאב ומטפלים מומלצים ללא המתנה
הסיבות העיקריות לכאבים חזקים בברכיים הן שחיקה של חלקים מהברך לאורך זמן מחד, טראומה מצד שני, משמע פגיעה משמעותית וחד פעמית בברך או שילוב של שניהם יחד. מה ניתן לעשות ואילו פתרונות קיימים?

הזרקה של סטרואידים נגד כאבים

אחד הטיפולים היותר נפוצים נגד סוגי כאב שונים הוא הזרקת סטרואידים, ובפרט קורטיזון (אבל גם דיפורספן, דפומדרול, צלסטון ועוד). ברוב המקרים ביחד עם הסטרואיד יוזרק למקום הכואב גם חומר אלחוש. היעילות של זריקות סטרואידים נגד כאב גבוהה למדי, אולם מומלץ לא להרבות בהן משום שהן עלולות לגרום גם לנזק בטווח הארוך.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

באילו מקרים כדאי לבצע הזרקה של סטרואידים לטיפול בכאב?

זריקות סטרואידים יעילות לטיפול בכאבים שמקורם בדלקות שונות, כאבים עקב שחיקת מפרקים וכאבי גב (בעיקר לאחר פריצת דיסק).

בין המקרים הנפוצים בהם תיתכן המלצה לביצוע הזרקת סטרואידים נגד כאב:

* כאבי ברכיים בגלל שחיקת סחוסים מתמשכת (אוסטאוארטריטיס – דלקת מפרקים ניוונית)

* מרפק טניס

* דלקת פרקים ראומטית (Rheumatoid arthritis)

* כאב בגב התחתון בשל פריצת דיסק

* דלקות מקומיות בכתף, בכפות הרגליים, בידיים וכו'

כיצד מתבצעות זריקות סטרואידים נגד כאב?

הזרקת סטרואידים לעמוד השדרה מתבצעות במקרים רבים תחת שיקוף של CT. אופציה נוספת היא הזרקה תחת אולטרסאונד, וזאת כדי להבטיח רמת דיוק מקסימלית ובהתאם השפעה משמעותית על רמת הכאב ובטיחות מרבית.

הזרקות סטרואידים למפרקים ניתן לבצע גם כן בעזרת אולטרסאונד או שיקוף, בהתאם לבעיה הרפואית הספציפית שהובילה לכאב.

מתי מרגישים הקלה בכאב בעקבות הזרקת סטרואידים?

הזרקה של סטרואידים נגד כאבים מתיחה להשפיע לאחר כ-48 שעות (שבמהלכן תיתכן דווקא עלייה ברמת הכאב ונפיחות באזור אליו הוזרק החומר – תופעות שנעלמות מעצמן).

השפעת ההזרקה כפולה: ראשית, מסולקים תאים דלקתיים מהמפרק הפגוע או מעמוד השדרה וישנה הקלה על העומס והבצקת באזור, ושנית, החומר המאלחש שנלווה לסטרואידים תורם גם הוא להפחתת רמת הכאבים.

סיבה נוספת להקלה המשמעותית היא הדיוק הרב של הטיפול, ובפרט כשמתבצעת הזרקת סטרואידים תחת אולטרסאונד או CT – החומר מגיע בדיוק אל תאי העצב הרלוונטיים ואל הרקמות המודלקות.

מהי התדירות מומלצת של זריקות סטרואידים?

זריקות סטרואידים לטיפול בכאב מצליחות להקל על הסבל, ואפילו במידה ניכרת, אבל עלולות לגרום נזק לטווח הארוך ובפרט לפגוע בסחוסים. בהתאם התדירות המומלצת היא לא יותר מפעם ב-4 חודשים, ובכל מקרה חשוב לפנות לרופא מנוסה ובעל יושרה, שיבצע את הטיפול רק אם הוא אכן יוביל להקלה על הכאב מבלי לסכן את האדם.

להלן מאמרים קשורים:

כאבים חזקים בגב
כאבי גב
כאבים בגב תחתון
כאבי גב תחתון
כאבים בגב עליון
כאבי גב עליון
כאבים באמצע הגב
כאבי גב אמצעי
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק
כאבים בהריון
כאבי גב בהריון