לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
גלי הלם או גלי רדיו? מהו טיפול בגלי הלם או גלי רדיו, כיצד תדעו האם ניתן לטפל בבעיה שלכם בגלי הלם או גלי רדיו?
כאב גב יכול להקרין לרגל שמאל, רגל ימין, לחזה, לזרועות ולבטן. מהן הסיבות לכאבי גב מקרינים? מהם התרגילים המומלצים ושיטות טיפול מצליחות דרך מטפלים מנוסים באזור המגורים שלכם
כאב גב אמצעי יכול להופיע מצד שמואל ומצד ימין, מהן הסיבות לכאב בגב אמצעי והטיפולים בכאבי גב אמצעי כרוני ובהריון.
מניעה ולטיפול בכאבי גב בזמן מנוחה - אודות טיפול בכאבים בגב בזמן ישיבה, בזמן שכיבה ובשינה באמצעות קרניו סקראל, טווינא, כירופרקטיקה וניתוח במקרים קשים מיוחד
כאבים מעקמת בעמוד השדרה גבי וצווארי - גורמים שמובילים לעקמת בגב וטיפולים מומלצים להפחתת התפתחות העקמת וכאבים הנזגרים במעקמת בעמוד השדרה דרל מרפאות כאב
סיבות, תסמינים וטיפולים מצליחים בפריצת דיסק להעלמת כאב חד, תרגילים מומלצים לחיזוק שרירי הגב סביב האזור. על פריצת דיסק בהריון וטיפולים מומלצים דרך מרפאות כאב

זריקת אפידורל לגב והקלה משמעותית בכאב

פריצת דיסק היא פגיעה בעמוד השדרה. פריצת דיסק מסבה כאבי גב חזקים ומגבילה את יכולת התנועה של מי שסובל ממנה. אנשים הסובלים מפריצת דיסק חשים כאבים חזקים ובלתי פוסקים, המונעים מהם לתפקד בצורה תקינה. תפקוד לקוי כאמור כרוך בפגיעה כלכלית ממשית יחד עם פגיעה באיכות החיים. הפגיעה הכלכלית נגרמת כתוצאה מהפסד ימי עבודה. איכות החיים נפגעת כיון שמי שסובל מאירוע פריצת דיסק מתפקד באורח לקוי גם בבית. זריקת אפידורל לחוליות הגב מסייעת בהרגעה של כאבים קשים במיוחד. בחלק ניכר מהמקרים חוזר המטופל לפעילות מלאה בעקבות זריקת אפידורל.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

המקור לרפואת כאב הוא אתר מוסית בתחום. האתר מכיל מידע מפורט, אמין ואובייקטיבי על הכאב לסוגיו השונים ועל האמצעים לטיפול בו. מדובר בתחום שהחשיבות שלו הולכת ומתגברת בשנים האחרונות. באתר נסקרות שיטות פעולה שונות על כל ההיבטים שלהן. ואולם בניגוד לאתרים אחרים מסוגו, אתר המקור לרפואת כאב איננו נמנע גם מהצגה של טיפולים קונבנציונליים לטיפול בכאבים.

אתר המקור לרפואת כאב מאפשר ליצור קשר ולהתייעץ עם מומחים בלא תשלום. האתר מאפשר חיפוש ומציאה של המומחה המתאים לכם שיסייע לכם לפתור אחת ולתמיד את בעיית הכאב. המטרה שלנו היא לאפשר לכל אדם לחיות בלי כאבים חיים טובים ומאושרים.

המומחים של המקור לרפואת כאב עומדים לרשות הגולשים לתמיכה ועצה. על מנת שניתן יהיה לקבל מהם סיוע ראשוני, יש להביא לידיעת המומחים כל פרט רפואי או אישי רלבנטי. המומחים ישמחו לסייע בעצה בלא תמורה. לחילופי ן ישמחו לטפל בכל אדם הסובל מכאבים ומעוניין לקבל מהם טיפולים. עם זאת, יש למסור למומחים מידע אמין ועדכני על מצבו של המטופל. זאת על מנת שההערכה של שיטת הפעולה הרצויה תסתמך על פרטים מהימנים ולא על תחושת בטן או סקירה שטחית בלבד.

המומחים של המקור לרפואת כאב מבצעים בדיקה תקופתית של כל גוף בריאותי או אחר שאליו מפנה האתר. מבחן האמינות והמקצועיות הוא נר לרגלינו. אנשי מקצוע יוסיפו לשרת את הלקוחות שלנו. מטפל או מוסד הנתפסים כבלתי אמינים לא ייכללו ברשימת המטפלים שלנו.

נשמח לשיתוף פעולה שלכם הלקוחות בקביעת רמת השירות והמקצועיות של כל נותן שירות בתחום.

חשוב להזכיר כאן את הצורך בציון מקום המגורים המדויק בטופס ההרשמה. כך ניתן למצוא עבור המטופל את המומחה המתאים ביותר שיוכל לתת ללקוח את הטיפולים המתאימים בזמן הנכון.

הגורמים לפריצת דיסק ולכאבים

ישנם לא מעט גורמים העלולים לגרום לפריצת דיסק. עם הגורמים הללו ניתן למנות פגיעות גופניות שונות, תאונות דרכים או תאונות ספורט. גורמים אחרים לפגיעה עלולים להיות עבודה פיזית קשה או לחילופין עבודה משרדית שאיננה מבוצעת בתנאים אופטימליים.

כאבי גב מקרינים לאברים אחרים
כאב גב מקרין
כאבים בגב תחתון
הקרנה לגב תחתון
כאבים בגב עליון
הקרנה לגב עליון
כאבי גב מקרינים לרגליים
גב מקרין לרגל
כאב שמקורו בגב שמקרין לברכיים
גב מקרין לברכיים
כאבי גב מקרינים לצוואר
גב מקרין לצוואר

מדובר בעיקר על ישיבה לא נכונה או ישיבה בכיסאות שאינם מתאימים לישיבה ארוכה. עבודה הכרוכה בשעות ארוכות של ישיבה, מגדילה את הסיכוי לפריצת דיסק. מדובר בתנוחת גוף לא טבעית, שההשפעה שלה לטווח רחוק היא הרסנית. ישיבה כאמור עלולה להפעיל לחצים שונים על עמוד השדרה ולגרום לצניחת הדיסק, המכונה גם פריצת דיסק. זה המקום להבהיר כי זריקת אפידורל מקלה מאד את הכאבים. עם זאת, אין בה משום פתרון מוחלט. הפתרון חייב לכלול שינוי באורח החיים או לכל הפחות אימוץ הרגלי עבודה וחיים נכונים.

פריצת דיסק, כאבי גב ומה שביניהם

לא כל כאב גב הוא סימן לפריצת דיסק. כאבי גב עלולים להיגרם כתוצאה ממגוון רחב של גורמים. בין השאר ניתן למנות התקררות או שרירי גב תפוסים. גם משך זמן הכאב משתנה בין כאב גב "רגיל" לבין פריצת דיסק. אם הכאב חולף או נחלש, ניתן להניח שמדובר באזעקת שווא. לעומת זאת, כאב גב חד, משתק ומתמשך אשר מקרין על חלקים אחרים בגוף עלול להעיד על פריצת דיסק.

ישנם שני סוגים של פריצת דיסק: פריצת דיסק בחלק הגב העליון ולחילופין פריצת דיסק בגב התחתון. בכל אחד מהמקרים הללו עשויה זריקת אפידורל להקל בצורה משמעותית את הכאבים הכרוכים בבעייה. פריצת דיסק בחלק הגב העליון עלולה להתבטא בכאבי גב באזור הצוואר והכתפיים. מדובר בכאבים בלתי נסבלים המגבילים בצורה ניכרת את יכולת התנועה או משתקים אותה לחלוטין. ואילו פריצת דיסק בגב התחתון מקרינה בדרך כלל על הרגליים. גם כאן מדובר בכאב משתק, שלרוב משפיע גם על יכולת התנועה והניידות.

זריקת אפידורל ומניעת כאבים כתוצאה מפריצת דיסק

זריקת אפידורל הינה אמצעי רפואי המקל מאד על הכאבים. עם זאת, ישנן דרכים נוספות שבהן ניתן להקל את הכאב ולסייע לזריקת האפידורל לבצע את המלאכה. מי שסובל מפריצת דיסק יכול לבצע מספר תרגילים שיסייעו לו להתמודד עם הכאב. אחד התרגילים המסייעים בהקלת כאבים מפריצת דיסק במרכז עמוד השדרה הוא ביצוע כפיפות בטן. אלא שלא מדובר בכפיפות בטן שגרתיות. במהלך ביצוע הכפיפות הידיים תומכות בראש ומסייעות לגוף להתרומם ולנחות חליפות. תרגיל נוסף המסייע בהקלת כאבים הוא מתיחת החוליות תוך עמידה על שש וביצוע קיעור וקימור של הגב. עמידה על שש פירושה עמידה כשכפות הידיים, הברכיים ואצבעות הרגליים נמצאות על הרצפה.

זריקת אפידורל ושיטות טיפול נוספות בכאבי גב

זריקת אפידורל לכאבי גב – מדובר בזריקה של סטרואידים לתוך המרחב האפידורלי ובסמוך לעצב הפגוע. המרחב האפידורלי הוא המרחב שבין חוט השדרה לתעלת עמוד השדרה המקיפה אותו ומגינה עליו. האפידורל איננו שמו של החומר המאלחש אלא שמו של חלק הגוף האמור. מדובר בחומרים מאלחשים המקהים את הכאב ומשתקים אותו. הזריקה מתחילה להשפיע תוך 24 שעות ומובילה ברוב המקרים להפסקה מוחלטת של הכאב. עם זאת, מי שסובל מכאבי גב כרוניים כתוצאה מפריצת דיסק יצטרך לקבל מעת לעת זריקות נוספות. ההשפעה של החומר המאלחש פגע אחרי תקופת מה.

דיקור סיני – פריצת דיסק גורמת לרוב גם לדלקת באזור. הדלקת שנוצרה מפעילה עוד לחץ על העצבים באזור ומגבירה את הרגישות שלהם לכאב. דיקור סיני מסייע להפחת הדלקת ומכאן גם להעברת הכאב. מדובר בשיטת טיפול עתיקה שהוכיחה את עצמה באין ספור מקרים. חמשת אלפים שנים של רפואה סינית שכללו את השיטה והפכו אותה ליעילה במיוחד.

אוסטיאופתיה – שיטת הרפואה הזאת מטפלת במבנה עמוד השדרה. מדובר בהסדרה ובהחזרת עמוד השדרה למבנה הרצוי שלו. הטיפול באוסטיאופתיה אינו התערבותי. ההשפעה של הטיפול הזה עשויה להיות מידית או לבוא לידי ביטוי רק לאחר מספר טיפולים.

ניתוח – ניתוח לטיפול בפריצת דיסק מתבצע רק לאחר שכלו כל הקיצין. מדובר במקרים חמורים שלא ניתנים לפתרון בכל דרך אחרת. ניתוח לטיפול בפריצת הדיסק חייב להישקל ברצינות הראויה. בניגוד לטיפולים שצוינו לעיל, ניתוח לטיפול בפריצת דיסק טומן בחובו גם סיכון ולא רק סיכוי.

מזותרפיה – הזרקה של חומר אנטי דלקתי עם ויטמינים ומינרלים באזור הפגיעה. ההזרקה משפיעה באופן מהיר על המקום ותפוגג את הכאב במהרה.

ניתוח לטיפול בפריצת דיסק – מה צריך לדעת

לפני שפונים לביצוע ניתוח בעקבות פריצת דיסק כדאי לבחון שיטות פעולה ורפואה שונות היכולות להקל על הכאב. טיפול מוצלח עשוי להוביל לשיפור איכות החיים תוך הימנעות מהסיכונים הכרוכים בניתוח. זריקת אפידורל בהחלט באה בחשבון, אבל רק בנוסף לפעילויות אחרות ושינויים מתבקשים באורח החיים. כמו כן, רצוי מאד לשפר את סביבת העבודה, אם מדובר בעבודה משרדית.

אתר המקור לרפואת כאב ישמח לסייע לכם במציאת השיטה המועדפת עליכם והמתאימה לכם ביותר לטיפול בכאבי גב, תוצאה של פריצת דיסק. צרו קשר כבר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם. ליצירת קשר עם מומחה יש להשאיר פרטים במקום המיועד לכך. חשוב מאד להשאיר גם פרטים באשר למקום המגורים ולאזור המגורים. כך ניתן למצוא עבורכם את המומחה המתאים ביותר, בהתאם לאזור המגורים. המומחים של המקור לרפואת כאב נמנים עם הטובים ביותר בתחומם.