לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
סובלים מכאב שמקורו בפריצת דיסק באזור המותן בגב תחתון? העלמת כאב מגב תחתון ומאזור המותן. טיפול בכאב דרך מרפאות כאב רלווטיות ומומלצות הקרובות לאזור המגורים שלך
פריצת דיסק צווארי להפגת כאב חזק מעמוד שדרה באזור הצוואר. תרגילים לחיזוק שרירי הצוואר מסביב לאזור פריצת דיסק בחוליות הצוואר
סיבות, תסמינים וטיפולים מצליחים בפריצת דיסק להעלמת כאב חד, תרגילים מומלצים לחיזוק שרירי הגב סביב האזור. על פריצת דיסק בהריון וטיפולים מומלצים דרך מרפאות כאב
מתלוננים על כאב בגב תחתון? טיפולים אפשריים ומטפלים מומלצים בכאבי גב תחתון להפגת כאבים חזקים באזור הגב התחתון דרך מרפאות כאב ומטפלים מומלצים ללא המתנה
כאב גב יכול להקרין לרגל שמאל, רגל ימין, לחזה, לזרועות ולבטן. מהן הסיבות לכאבי גב מקרינים? מהם התרגילים המומלצים ושיטות טיפול מצליחות דרך מטפלים מנוסים באזור המגורים שלכם
כאב גב אמצעי יכול להופיע מצד שמואל ומצד ימין, מהן הסיבות לכאב בגב אמצעי והטיפולים בכאבי גב אמצעי כרוני ובהריון.

בלט דיסק בגב

אחת הסיבות הנפוצות לכאבי גב הינה בלט דיסק.כאבים מהסוג הזה הם חזקים מאד על פי כל קנה מידה אפשרי. עם זאת, תחושת הכאב היא שונה אצל מטופלים שונים. חלקם מדווחים על כאבים חדים המתמקדים בנקודה הפגועה. אחרים מדווחים על כאב בלתי ממוקד, המתפשט על פני חלקים גדולים מעמוד השדרה. בדומה לנושא פריצת דיסק, הכאבים הללו אינם ניתנים לריפוי מוחלט. עם זאת, הסיכוי לשיפור במצב הוא גדול יותר מאשר בפריצת דיסק.

אתר המקור לרפואת כאב מציע לגולשים שפע מידע בנושא כאב בכלל ובלט דיסק בפרט. כמו כן ניתן להסתייע באתר המקור לרפואת כאב בחיפוש אחר מרפאת כאב איכותית ומומחים לרפואת כאב שיטפלו בבעייה בצורה הטובה והנכונה ביותר.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

כאב שמקורו בבלט דיסק

ישנם סוגים שונים של בלט דיסק ומספר סיבות אפשריות ליצירת הבלט.:

גיל מבוגר: ככל שהשנים עוברות, הולכות העצמות ונחלשות. גם הדיסקים שבין החוליות נחלשים וגדלים הסיכויים לתזוזה שלהם.כגלים ואתם הסיכויים להיווצרות בלט דיסק.

כאבי גב מקרינים לאברים אחרים
כאב גב מקרין
כאבים בגב תחתון
הקרנה לגב תחתון
כאבים בגב עליון
הקרנה לגב עליון
כאבי גב מקרינים לרגליים
גב מקרין לרגל
כאב שמקורו בגב שמקרין לברכיים
גב מקרין לברכיים
כאבי גב מקרינים לצוואר
גב מקרין לצוואר

עודף משקל: עודף משקל מעמיס על הגב הרבה יותר ממה שהוא יכול לשאת. אם עודף המשקל מתמשך לאורך זמן, גדלים הסיכויים להיווצרות בלט דיסק או, במקרים חמורים יותר, פריצת דיסק מלאה,

יציבה לא תקינה: יציבה לא תקינה היא עניין נרכש. ניתן לשפר את היציבה ולהקטין בכך את הסיכויים לפגיעה בעמוד השדרה.

סביבת עבודה לא ארגונומית: סביבת עבודה לא ידידותית – בעיקר למי שמבלה שעות רבות על יד שולחן הכתיבה או שולחן המחשב. גם בעניין זה יש פתרונות זמינים ואיכותיים.

בנוסף לאמור לעיל עלול בלט דיסק להיווצר כתוצאה משחיקה ארוכת זמן של הדיסק, בעקבות בעיות פיזיולוגיות שונות. תאונות, מחלות והריון עלולים גם הם להגביר את הסיכון להיווצרות בלט דיסק. הריונות מושכים את הגב התחתון קדימה ומעמיסים עליו משקל עודף ובכך שוחקים את החוליות ואת הדיסקים.

כיצד תדעו אם יש לכם בלט דיסק

הכאבים המאפיינים מצבים של בלט דיסק בגב משתנים מאדם אחד למשנהו. אצל חלק מהסובלים מהתופעה הכאבים יופיעו בנקודה יחידה ואצל אחרים הם יופיעו בצורת כאבים על פני שטח נרחב מהגב. לרוב, הכאבים נמשכים לאורך זמן ואינם חולפים בלא התערבות רפואית כל שהיא. כאבים נקודתיים ירגישו כמו שריפה או דקירה וכאבים מופשטים ירגישו כמו נימול או זרימה של כאב באזור ולכיוון אחד (לרוב הכאב יתפשט לאזור אחד בלבד).

אנשי מקצוע מיומנים יכולים לחוש בבלט דיסק על ידי מישוש האזור וזאת אפילו בלי לבצע צילום באזור עם זאת, ההמלצה היא תמיד לבצא אבחנה מלאה, כולל צילומים. זאת על ידי איש מקצוע מיומן..

תרגילים למניעת הכאב ושיפור המצב

במקרים של בלט דיסק שגורם לכאב בעמוד שדרה צווארי או מותני, בהתאם למיקומו, לא נהוג לבצע ניתוח. לכן חשוב מאד לטפל בבעיה ולבצע תרגילים שימנעו החמרה של המצב ושל הכאב.

תרגיל בישיבה: תרגיל בישיבה מתבצע כאשר שתי הרגליים צמודות זו לזו והגב זקוף. יש ליישר רגל אחת ולהתמתח כלפיה (כל פעם רגל אחרת).

עמידה על שש: תרגיל נוסף הוא עמידה על שש ומתיחת יד ורגל נגדיים כלפי מעלה למשך מספר שניות. דווקא בזמן כאב ופגיעה מומלץ שלא לוותר על ביצוע התרגילים. את כיוון שהם עשויים להשפיע לטובה על התפקוד היום יומי ולשפר אותו בצורה ניכרת.

שיטות טיפול בכאבים

טווינא– עיסוי על פי התורה הסינית. יש המכנים את הטווינא "הפזיותרפיה הסינית". זאת כיוון ששיטת הטיפול הזאת יכולה לשחרר את האזור הפגוע, להזרים אליו דם (ומכאן חמצן, כמובן). כמוכן עשוי הטיפול הזה להפחית כאב ולהגדיל את טווח התנועה.

דיקור– דיקור עם מחטים בנקודות על פי הרפואה הסינית משחרר את הסטרס (המתח) מהאזור, מפחית את הדלקת אם היא נוצרה אפשר לגוף לשחרר את האזור מהכאב.

תוספי תזונה– גוף שאיננו מאוזן הוא גוף אשר מתקשה לטפל בעצמו. כאשר יש בלט דיסק הגוף נכנס למתח וזקוק יותר מתמיד להיות מאוזן. במצב של חוסר איזון תוספי תזונה יוכלו להקל על הכאב ולשפר את הטיפולים האחרים המתבצעים במקביל.

מזותרפיה– הזרקה של חומר נוגד דלקות בשילוב וויטמינים ומינרלים על מנת לרפא את הדלקת ולמנוע חזרה של הדלקת הנוצרת באזור. החומרים מביאים להחלמה מלאה של האזור המטופל. המזותרפיה יוצרת שחרור מהיר של האזור הכאב.

פיזיותרפיה– תרגול של הגוף תוך מתן דגש לאזור הכואב וההקרנה שלו. התרגול מרחיב את טווח התנועה ומפחית את הכאב. מומךץ לחזור על סדרת הטיפולים כל אימת שהכאב חוזר.

כאבים הנובעים מבלט דיסק פוגעים בחיי היום יום ויש לטפל בהם בהקדם על מנת שלא יחמירו. המקור לרפואת כאב שם לעצמו למטרה להעמיד לרשות הגולשים מידע מהימן ואובייקטיבי. כמו כן מעמיד המקור לרפואת כאב לרשותכם צוות מומחים שישמחו לחזור אליכם ולסייע לכם בהליך ההחלמה. השאירו פרטים כבר כעת באמצעות הטופס שנועד לכך ונציד מטעמנו יחזור אליכם בהקדם. הנציג ילווה אתכם לאורך כל הדרך עד למציאת מרפאת הכאב המתאימה והמומחים שיסייעו לכם לעלות על מסלול של בריאות ואנרגיה חדשה.