לחצו להתקשרות:

כאבי צוואר עם סחרחורות

מעל ל- 70% מהאוכלוסייה סובלים מדי שנה מכאבי צוואר. הכאבים אינם מובילים תמיד לאבדן ימי עבודה אך הם בהחלט מקשים על התפקוד היום יומי ופוגעים באיכות החיים. כאבי הצוואר יכולים להשפיע על האיברים מסביב וגם להוביל לסחרחורות אשר פוגעות בריכוז, בסבלנות ולעתים גורמים אף להתעלפויות. כאבי צוואר עם סחרורת יכולים לגרום להימנעות מפעילויות יום יומיות ובכך להשפיע לא רק מבחינה פיזית אלא גם נפשית על התפקוד.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סיבות להיווצרות הכאב

כאבי צוואר יכולים להיווצר מסיבות שונות כאשר באזור הצוואר ישנן חוליות צוואר, עצבים ושרירים שכל אחד מהם יכול להיות המקור לכאב. כאבי צוואר עם סחרחורות יכולים להיות תוצאה של כאבים חזקים, חולשה של הגוף ויכולים להצביע לעתים גם על חוסרים תזונתיים אשר מתווספים לחולשה שבאזור הצוואר. כאבי צוואר המלווים בסחרחורות יכולים להיות גם תוצאה של מתח נפשי אשר משפיע על כל איברי הגוף, גורם להתנהלות פיזית לא נכונה ופוגע ביציבה.

כאבים של הכתף
כאבי כתף וצוואר
כאב כתוצאה מבלט דיסק
כאבים בכתפיים
כאבי גב חזקים
כאבי גב עליון
פריצה באזור הצוואר
פריצת דיסק צווארי
כאבי גב מקרינים בתקופת ההריון
כאבי גב בהריון
פריצת דיסק בגב או בלט דיסק
פריצת דיסק

תסמינים לכאבים

כאבי הצוואר אשר מתלווים להם סחרחורות יכולים להופיע כאבים חדים, כאבים עמומים הנמשכים לאורך זמן וכמו כן לכאב יכול להתווסף קשיות של הצוואר וקושי לבצע תנועות רגילות. הכאבים יכולים להופיע באופן סימטרי אם כי לרוב הם יופיעו כחזקים יותר בצד אחד כיוון שהגוף שלנו אינו פועל באופן סימטרי מושלם. לעתים בנוסף לסחרחורות יגיעו גם תחושות של בחילה או אף התעלפויות.

מניעת כאבי צוואר עם סחרחורת

על מנת להימנע מכאבי צוואר עם סחרחורות מומלץ קודם כל לדאוג לאיזון של הגוף ובכלל זה להקפיד על יציבה נכונה, סביבת עבודה ארגונומית, הקפדה על פעילות תנועתית בריאה ושינה טובה. שינוי הכרית ותנוחת השינה יוכלו פעמים רבות להשפיע על כאבי הצוואר ומכאן כמובן גם על הסחרחורות. תרגילים לחיזוק הצוואר יתבצעו במתיחה עדינה לצדדים כאשר הגוף זקוף (בישיבה או בעמידה).

טיפולים נגד כאבי צוואר וסחרחורות

דמיון מודרך – תורם להפחתת המתח בגוף ומכאן להפחתת המתח באזור הצוואר ולפתרון הסחרחורות.

נטורופתיה – פעמים רבות כאבי הצוואר והסחרחורות הם תוצאה של פעילות לא נכונה יחד עם מחסור בויטמינים או מינרלים. מומלץ מאד לבחון את התזונה

צמחי מרפא – כאשר הכאב משולב בחסרים בגוף, מתח או חולשה, מתן צמחי מרפא אשר אותם מכינים באופן ספציפי למטופל, יוכלו להעלים את הכאב ולפתור את הסחרחורות.

עיסוי רקמות עמוק – עיסוי אשר מטפל ברבדים העמוקים של השרירים ויכול להעלים את הכאב מן הבסיס כולל טיפול בדלקת ושיקום של התנועה באזור.

פיזיותרפיה – תרגול במרפאה כאשר המטפל בוחן את המקור של הבעיה ובוחר את הדרך הנכונה לחיזוק האזור ומניעת חזרה של הכאב.

סובלים מכאבי צוואר עם סחרחורות? אין כל סיבה להתפשר על איכות החיים. השאירו את פרטיכם באתר ומומחה בתחום יחזור אליכם להתייעצות.